Jaká psí plemena jsou vhodná do města?

Milujete pejsky? Jsou to skvělí přátelé a partneři na velkou část našeho života. V současné době si je pořizujeme zejména proto, abychom měli parťáka a abychom nikdy nebyli sami. Bohužel si jen málokdo uvědomuje, že pejsek si vyžaduje velkou míru pozornosti, kterou mu bohužel neumí dát kdekdo. Než si tedy pořídíte pejska, buďte přesvědčeni o tom, že pejskovi dokážete věnovat dostatek pozornosti. A i když si sebou budete jisti, vyberte si vhodné plemeno. Pokud žijete ve městě, nepořizujte si pejska, který potřebuje mít velkou zahradu, na které by se takzvaně „vyřádil“. Je nutné si pořídit menší plemena, která jsou pro drobný byt a ruch velkoměsta stvoření.

Pokud jste si v minulosti vybírali pejska, víte, jak těžké to bylo. Mnohá plemena jsou velice atraktivní, nejraději byste si s sebou domů vzali plemena všechna, bohužel nemůžete. Pokud žijete v bytě, výběr se rapidně zúžil. Jistě jste zvolili toho nejmenšího psíka, který existuje, ale to jste dělat nemuseli. Do bytu jsou totiž vhodní i chrti, kteří se neřadí k těm nejmenším pejskům. Chrti však nejsou jediným plemenem, jež dokáže žít spokojeně v bytě.

Mops jako lenivý společník

Pracujete z domu a netoužíte chodit každou půl hodinu ven, aby se pejsek „vyřádil“? Pořiďte si mopse, což je ideální plemeno pro pracovně vytížené lidi. Jedná se o pejska, kterému stačí, když ho vyvenčíte. Dlouhá procházka mu vadí, což ukáže tím, že si sedne vždy, když se na chvilku zastavíte. Mops je sice lenivý společník, ale lásku umí svému majiteli věnovat stejně jako jiná plemena. Díky své velikosti a neaktivitě je ideální do miniaturních bytů a velkých měst.

Čivava jako agresivní člen domácnosti

Především ženy milují čivavy. Jedná se o krásné drobné plemeno, které je však známé svou vysokou mírou agresivity. Pokud milujete čivavy a jednu si pořizujete domů, je třeba jí ukázat, kdo je tady pánem. Pokud jí neukážete, kdo je autorita, bohužel se v ní probudí ďábel a z roztomilého mazlíčka se stane čertisko ničící vše okolo vás.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...