Jak opětovně nastartovat náš mozek 

Přijde vám, že mozek stagnuje? Nenapadá vás prakticky nic, máte pocit, jak kdyby toho bylo na vás poměrně hodně? Jelikož je hlava v dosahování úspěchu skutečně klíčová (konkrétně naše myšlení hraje důležitou roli), měli bychom se maximálně vynasnažit, abychom náš mozek v případě jeho stagnace co nejrychleji zase nastartovali. Naštěstí existují nejen konkrétní tréninky na hlavu, ale také existují nejrůznější metody, které napomáhají zlepšit jeho funkčnost, výkonnost, dokonce také povzbuzují naši soustředěnost. 

Je třeba změnit jídelníček 

A co také existuje, tak potraviny, které mají schopnost povzbuzovat náš mozek a udržovat ho v řádné a zdravé kondici. Pokud chcete udržet svůj mozek zdravý, měli byste do svého každodenního stravování zakomponovat takové potraviny, které v sobě ukrývají velké množství omega-3 mastných kyselin a dále také nepostradatelné antioxidanty.  

Konkrétně máme na mysli ryby, mezi něž patří makrely, tuňáci nebo sardinky, či případně ořechy, borůvky nebo avokáda.  

Kvalitní spánek je alfou i omegou 

Není třeba konstatovat, že spánek patří k nejdůležitějším částem našeho dne. Pakliže ho podceňujeme a nedopřáváme mu tolik, kolik bychom měli, nemůžeme se divit tomu, že mozek je zkrátka a dobře unavený. Neustále ze všech stran přijímá nejrůznější vjemy, které postupně třídí a které jsou pro něj velkou zátěží. Během spánkových sedmi hodin mu konečně po celém dni dopřáváme klid a chvilku na odpočinek.  

Jestliže vám mozek zrovna stagnuje, za zvážení stojí popřemýšlení nad tím, jestli náhodou není spánek tím, co podceňujete. 

Psaní neboli journaling 

Už jste si někdy vedli deník? Možná vám to přijde pubertální, ale takový svůj zápisník má prakticky každý úspěšný člověk. Mluvíme o metodě journalingu, kdy si zapisujeme všechno, na co zrovna myslíme. Můžou to být naše nápady, naše rekapitulace dne nebo jen vděčnosti, které nám ukazují, že máme krásný život.  

Ať už si vyberete jakoukoli formu, tímto způsobem efektivně trénujete svůj mozek a předcházíte jeho stagnaci. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...