Jaká psí plemena jsou agresivní a potřebují více pozornosti?

Součástí drtivé většiny domácnosti jsou i pejsci. Pejsci jsou zkrátka domácí mazlíčci, kteří vyžadují sice hodně pozornost a péče, ale za to nám dají svou nesmírnou a věrnou lásku, kterou v mnohých životních situacích oceníme. Jak jsme však zmínili, psi vyžadují obrovskou míru pozornosti, kterou nejsou schopni dát všichni majitelé. Pokud patříte k lidem, kteří jsou časově vytížení, a víte, že na své pejsky nebudete mít čas, raději si je ani nepořizujte. Zejména určitá plemena vyžadují větší míru pozornosti než jiná plemena. Jsou to zároveň agresivní plemena, která, pokud nevědí, kdo je pánem, mohou velice zdivočet.

O psech se říká, že jsou odrazem svého pána. Pokud jim věnujete svou pozornost, jejich chování je v normě, pejsci jsou vycvičení a slušní. Jestli je však zanedbáváte, pejsci jsou divocí a mohou i ublížit. Každý budoucí majitel by si měl vážně promyslet, jaké plemeno si pořídí, protože každé vyžaduje něco jiného. Pokud se rozhodnete pro agresivnější plemena, je třeba jim dávat víc pozornosti než jiným plemenům. Otázkou je, jaká plemena se řadí k těm agresivnějším.

Řekli byste, že tím nejagresivnějším plemenem je čivava?

Zvažujete, že si pořídíte čivavu? Připravte se na to, že i když je tento pejsek velice malý, je skutečně velmi arogantní a agresivní. Samozřejmě bude svého pána milovat, jen je třeba mu dát dostatečnou pozornost, protože jinak zdivočí. Nemyslete si, že k těm agresivním psům patří jenom velká plemena. I malý pejsek může natropit velké divadlo či velkou scénu. I když se může zdát, že tento pejsek by neochránil dům, není to pravda. Do případného lupiče se zahryzne a nepustí. Navíc štěká, skáče a prská tak moc, že lupiče s přehledem zažene.

Německý ovčák vyžaduje obrovskou míru pozornosti

Samozřejmě agresivní plemeno není jenom čivava, ale také i mnozí další pejsci, a to konkrétně němečtí ovčáci. Do těchto psů by to člověk řekl na první pohled. Málokdo by však řekl, že se jedná o plemeno, které je také jedním z nejinteligentnějších. Pokud mu tedy budete dávat dostatečné množství pozornosti, což tento pejsek vyžaduje, budete se moct radovat z dobře vycvičeného pejska, který ochrání dům před všemi nezvanými hosty.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...