Jedete do Dánska? Máme pro vás tipy, co zařadit do itineráře

Cestování je dneska jeden obrovský hit, který miluje nejeden z nás. Pokud máte volný víkend, vyjeďte si například do Dánska, což je krásná země plná dech beroucích staveb. Letenky jsou do Dánska poměrně levné, vyplatí se je kontrolovat, protože často jsou letenky do Dánska v akčních nabídkách. Pokud budete mít štěstí, koupíte si letenku i za tisíc korun, což je skutečně parádní. Až budete mít letenky, začnete si plánovat cestu. Aby vaše plánování bylo jednodušší, rozhodli jsme se vám sepsat několik zajímavých míst, která v Dánsku můžete vidět.

Jak jsme zmínili, Dánsko je nezapomenutelná země, která je specifická svou architekturou. Kromě toho se zde nachází mnoho krásných památek a je tu obdivuhodná příroda, kterou si nesmíte nechat ujít. Pokud ještě stále zvažujete, kam se do Dánska vydat, nechte se inspirovat našimi tipy.

Za Hamletem na jeho zámek

Pokud milujete klasické Shakespearovské hry, nemůžete si nechat ujít i krásný renesanční zámek, na němž pobýval Shakespearův Hamlet. Jedná se o obdivuhodný hrad KronBorg, který leží v dánském Helsingoru. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších renesančních zámků vůbec a je taky jeden z nejkrásnějších v severní Evropě. Leží na krásném břehu Baltského moře, což mu dodává ještě hezčí atmosféru.

Co se týče historie, jednalo se původně o pevnost, která byla přestavěna právě na monumentální renesanční zámek. Původní pevnost sloužila především k obraně, ale taky se zde vybírala cla od proplouvajících či připlouvajících lodí.

Dánský Legoland nejen pro děti

V Dánsku je mnoho dech beroucích míst a kupodivu je jedním z nich i zdejší Legoland, který je určen nejen pro děti, ale i pro dospělé. Tento ráj plný stavebnic Lego je turistickým cílem už nějakou řadu let. Své brány otevřel už v roce 1968, a to nedaleko původní továrny na Lego.

Za tu dobu se Lego vyvinulo tak, že se z něj stala nedílná součást nejen Dánska, ale každého dětského pokoje. Děti si zde užijí především skládačku, dospělí zase ocení především detail a propracovanost mnohých zdejších modelů.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...