Jednoduché tipy, jak okamžitě zvýšit svou produktivitu 

Přejete si okamžitě zvýšit svou produktivitu? Možná se vám stává, že se prakticky plácáte a nevíte, kam dál. Nechce se vám, vaše koncentrace je na bodě mrazu. V takovém případě spíše prokrastinujete a hledáte způsoby, jak s prokrastinací zatočit, abyste skutečně dělali to, co zrovna dělat máte. Naštěstí existuje několik osvědčených rad a tipů, jak na onu efektivitu vyzrát. Co konkrétně udělat? 

Studie přišly s jednoduchými triky 

Níže uvedené zmíněné triky, jak zvýšit svou produktivitu, jsou možná u řady úspěšných vyzkoušeny praxi, ovšem především pochází z nedávné studie, která se snažila hledat právě ony návyky, které povedou k vyšší produktivitě.  

Podle vědců, pakliže si osvojíte některý z níže uvedených návyků, po usednutí za pracovní stůl to bude jako domino – povede to k vyšší produktivitě, a tím pádem i ke kýženým výsledkům, po kterých prahnete.  

Jaké triky pro vyšší produktivitu si osvojit? 

Ve chvíli, kdy usednete za pracovní stůl, měli byste si svůj mobilní telefon přepnout do módu „nerušit”. Než zavřete dveře své kanceláře, měli byste učinit jednu věc, a sice uklidit si věci, které se vám v kanceláři jen tak povalují. Když si otevřete dokument ve Wordu, vypněte ostatní záložky ve svém počítači, stejně tak další programy, které by vás mohly rozptylovat.  

Pokud se přistihnete, že bezmyšlenkovitě scrollujete sociálními sítěmi, okamžitě se odhlásíte nebo ztlumíte aplikaci. Pokud zjistíte, že schůzka, která zrovna probíhá, trvá déle, než jak jste očekávali, zkrátka a dobře to zabalíte. Omluvíte se, zeptáte se, co důležitého ještě nebylo probrané a ukončíte hovor.  

Při pročítání e-mailů, k čemuž se uchylujete pouze dvakrát denně, ty, se kterými si zrovna neumíte poradit, necháte nepřečtené a vyřešíte je příště. Pokud se jedná o časově velmi náročný úkol, odpovědí si vymezte dostatečný čas na řešení problému. 

Když budete odcházet z kanceláře, myslete alespoň na jeden jediný úspěch, ke kterému uplynulý den došlo.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...