Kam vložit volné peníze?

Věděli jste, že téměř tři biliony korun mají Češi v bankách po republice? Bohužel inflace se neptá na to, proč si Češi spoří nebo co s danými penězi mají vlastně v plánu, ale automaticky je pojídá. Aby Češi své dlouho střádané peníze ochránili před inflací a aby zachránili jejich hodnotu, uvažují nad investováním, které se v posledních letech stalo trendem. Jenže zejména ti, kteří o tomto světě nic nevědí přemýšlí, do čeho peníze tedy investovat. Kam je vložit? 

Stavební spoření je stará známá klasika 

Pokud patříte mezi konzervativce, kteří nechtějí se svými úsporami zrovna riskovat, protože vám zabralo dost dlouhou dobu, než jste danou částku naspořili, nabízí se tradiční stavební spoření. Uložená částka se zhodnotí jen velmi mírně čili dopady inflace na vaše úspory nebudou tak markantní.  

Stavební spoření je na jedné vlně s tradičními spořicími účty nebo termínovanými vklady. Slibuje se nižší zvýhodnění, na druhou stranu je zde minimalizováno riziko ztráty. 

Nemovitosti pro ty, kteří mají vyšší úspory 

Pokud jsou vaše úspory vyšší, nabízí se investice do nemovitostí. Češi si sem velmi rádi ukládají své finance, i když pár let jedou „šul-nul”. Po pár letech z nemovitostí plyne příjemný každoměsíční zisk, navíc hodnota nemovitostí roste každým dnem.  

Když se tedy bytovou jednotku rozhodnou prodat, najednou se dočkají ještě lepšího zvýhodnění, než v jaké vůbec nedoufali. 

Zlato v krizi roste 

Nabízí se také alternativní investice, jako je například zlato. To, jak je známo, v krizi roste. A společností, které s drahými kovy obchodují, také přibývá ve velkém. Pokud se rozhodnete jít tímto směrem, je vhodné zkonzultovat, pro jakou společnost se rozhodnete. Je celá spousta odborníků, ale skutečných profesionálů jen hrstka.  

V souvislosti se zlatem se nabízí také řada dalších komodit, jako jsou sběratelské láhve whisky nebo víno či známky. I v tomto případě platí, že dlouhodobé držení růže přináší. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...