Kráječ zeleniny: kuchyňský pomocník, který se vyplatí

Také v kuchyni trávíte víc času, než by se vám líbilo? Nákup, krájení, vaření, mytí nádobí… Najednou je tolik hodin a vy máte pocit, že jste toho zas tak moc nestihla! Co si dovolit více času pro sebe, děti nebo práci? Pojďte se podívat, co vám může v každodenní kuchyňské dřině pomoci a užít si den i někde jinde než kolem plotny. 

Umíte krájet zeleninu a věšet prádlo najednou?

Jeden z nejlepších pomocníků v kuchyni zaneprázdněné ženy je kráječ na zeleninu a ovoce. Nakrouhá vám zelí na coleslaw, jemně nakrájí jablka na dětský salátek, z brambor vytvaruje dokonale rovnoměrné hranolky nebo tyčinky. Zatímco se vám sama připraví zelenina, vy si můžete připravit maso nebo pověsit vyprané prádlo.

Jednoduše a bezpečně

Představuje časovou úsporu, ale je také bezpečnější. Ne, že byste nezvládla něco nakrájet. Ale vzpomeňte si na porcování tvrdé dýně od babičky nebo strouhání brambor na bramboráky. Už žádné bolístky z kuchyně, žádné nehody. Příprava zeleniny umí být někdy zdlouhavá a zabere hodně času. Kráječ zeleniny vás namotivuje zařadit do svého jídelníčku daleko zdravější dobroty, třeba v podobě zavářky. Velmi drobně nakrájená zelenina skvěle funguje jako zdravé zahušťovadlo omáček.  

Konečně si na zelenině pochutná celá rodina

Nožem zpravidla nakrájíme zeleninu “na drobno”, “na hrubo” nebo “na kolečka”. Co zapojit trochu kreativity? Zkusíme spirálky? Vneste do vaší kuchyně a receptů daleko více zábavy. Z vaření se zase stane zábava a vy možná budete mít čas vyzkoušet nové recepty. Vaše rodina si zas ráda smlsne i na zelenině, nad kterou dříve ohrnovala nos, protože s jídlem bude legrace.

Není to jen o krájení zeleniny

Kráječ se může zdát na počátku jako zbytečně velká investice, ušetří vám ale mnohem víc než jen čas strávený krájením zeleniny v kuchyni. Vnese do vašeho vaření více pohody, zdravých receptů, kreativity, a ještě vám zbyde čas na kávičku nebo na bezstarostné chvilky s vašimi dětmi. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...