Příběhy méně známých multimilionářů, které dokážou pořádně motivovat

Když se zeptáte lídrů nebo byznysmenů, kdo je jeho motivace či kdo je jeho idol, většina vyjmenuje známé úspěšné lidi, kteří jsou v současné době řazeni mezi nejbohatší a nejúspěšnější lidi světa. Bohužel si jen málokdo vybaví méně známí multimilionáře historie, kteří byli úspěšní mezi prvními. Nejčastěji se vyjmenovávají jména jako Jeff Bezos nebo Steve Jobs, ale zapomíná se na Paula Gettyho nebo třeba Williama Alexandra Liedesdorffa, Jr. Kdo to byl? Možná si zmiňované úspěšné skutečně nepamatujete, možná jste o nich nikdy neslyšeli, což je velká škoda. Jejich jména by rozhodně neměla být zapomenuta.

Jak již bylo zmíněno, každý úspěšný k sobě potřebuje mít nějakého idola, k němuž bud vzhlížet a kdo pro něj bude motivací a vzorem. A jak jsme také zmínili, je velká škoda, že většina lidí má za vzory ty, o nichž se jen hodně mluví. Mnozí ani nevědí, jaké jsou jejich příběhy, ale mluví se o nich a jejich jmění dosahuje obrovských rozměrů. Prozraďme si však příběhy těch, kteří byli úspěšní v minulosti, kteří měli jmění, o kterém se nám ani nezdá, přesto se na ně zapomnělo.

• William Alexandr Liedesdorff, Jr.

Tohoto pána je možné znát jako předsedu školní rady nebo jako pokladníka v San Franciscu. Především je to však obchodník se zlatem, který měl skutečně své kvality. V době jeho úmrtí měl majetek ve výši jeden a půl milionu dolarů, což bylo na dobu, když žil, fantastické.

Jeho příběhem by se měli inspirovat zejména mladí podnikatelé, kteří jsou neustále otevřeni novým technologiím a trendům. Sám William Alexandr Liedesdorff, Jr. Se také nenechal novými technologiemi a trendy zastrašit a stal se ve své době jedním z nejúspěšnějších.

• Paul Getty

Paul Getty byl považován za jednoho z nejbohatších lidí 19.století. Jeho majetek by v současné době dosahoval skoro osmi a půl miliard dolarů. Jeho podnikání započalo už během první světové války, kdy si na svůj nový byznys půjčil. Rozhodl se proniknout do ropného průmyslu, a to se mu ostatně podařilo. I přesto, že jeho jmění neustále narůstalo, byl to velice skromný a obětavý muž.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...