LEGO pomáhá nevidomým dětem, vyrobí nové stavebnice

Které dítě by nemělo radost z LEGA. Stavebnice, kterou zná dnes naprosto každý, je u dětí hlavním favoritem, dokonce i u těch nevidomých. Společnost LEGO si moc dobře uvědomuje, jakou pozici na trhu má, proto se rozhodla pomáhat. Vyrobí novou kreativní stavebnici, která podpoří výuku Braillova písma. Nová kreativní stavebnice tak pomůže nevidomým dětem.  

LEGO jako takové patří k nejzajímavějším produktům na trhu, o tom není pochyb. Už od roku 1932 nás překvapuje vším, co přivede na trh. Neustále se přináší různé variace kultovních kostiček, které se samozřejmě nemusí skládat jen do podob, jaké jsou na krabici, ale také se mohou skládat do podoby malých měst nebo technických strojů. U Čechů jsou aktuálně nejoblíbenější superspoty, které jsou moderní a luxusní.  

I když si mnoho lidí myslí, že LEGO lze využívat hlavně pro zábavní účely, není tomu tak. LEGO lze nyní využívat i k učebním metodám, hlavně nevidomé děti se budou moct tímto způsobem naučit Braillovo písmo.  

Nová stavebnice již byla představena 

V rámci nedávné konference byla nová stavebnice společnosti LEGO představena. Stavebnice je určena pro děti trpící slepotou, jednotlivé kostky jsou navrženy v takových podobách, aby jejich výstupky tvořily konkrétní znaky v Braillově písmu. Tato stavebnice je určena tedy i pro slabozraké nebo lidi se zbytky zraku.  

Každý jednotlivý dílek nového LEGO Braille Bricks má reprezentovat jak daná písmenka, tak zároveň číslice od jedné do devíti. Také najdete v nové stavebnici i několik matematických znaků.  

LEGO do výukových osnov 

Díky nové stavebnici se LEGO dostalo také do výukových osnov. LEGO Braille Bricks mají totiž sloužit i jako doplněk do zmiňovaných osnov handicapovaných dětí, jednotlivci se mohou od tohoto dál odvíjet a vyvíjet. Už tedy není třeba spoléhat jen na technologické vychytávky nebo audionahrávky, děti si všechno budou moct řádně osahat. To je ostatně někdy daleko prospěšnější než cokoli jiného. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...