Metody svařování. Kterou technologii využijete právě vy?

Při výběru svářečky je důležité vědět, jak budete svářečku používat a k čemu ji budete potřebovat. Existuje několik typů svářeček, z nichž každé mají svoje plusy a mínusy. A stejně tak existují metody sváření, které se hodí pro různé materiály. Nelze určit, která svářečka je ta nejlepší, protože každý kutil má svou představu o jejím fungování a své specifické potřeby. Důležité je také určit metodu svařování.

MMA metoda

Tento způsob nabízí svařování elektrickým obloukem, přičemž využívá obalované wolframové elektrody. Můžete ji použít u trafosvářečky i invertorové svářečky, záleží na tom, které ze svářeček dáte přednost trafosvářečky se obvykle vyznačují velkou hmotností (nad 20 kg), takže jsou vhodné jen pro svařování v dílně. Invertorové svářečky mají nižší hmotnost, takže je možné je použít také mimo dílnu, navíc nabízí celou řadu zajímavých funkcí. Svár u MMA metody není vůbec estetický.

MIG-MAX metoda

Tento způsob svařování již nabízí mnohem hezčí sváry, nicméně se hodí zejména pro tenké plechy a jekly. Využívají se hlavně při opravě karoserií. Ke svařování se využívá plyn, což je jedna z nevýhod tohoto způsobu svařování, protože je zapotřebí mít plynovou bombu. To znesnadňuje přemísťování svářečky. Nicméně přídavný materiál je dodáván velice pozvolna a stejnoměrně, což vede ke krásnému vzhledu sváru. 

TIG metoda

Svařování tigem využívá wolframové elektrody. Výhodou jsou krásné sváry bez strusky či oxidace. Velmi se hodí pro svařování takových kovů, jako je nikl, ocel, slitina, měď a titan. I tato metoda je vhodná pro invertorovou svářečku i trafosvářečku.

FLUX metoda

Tento tip svařování využívá také plyn, jeho výhodou je ale to, že plyn je součástí duté elektrody. To znamená, že ke svařování nepotřebujete plynovou bombu a svařovat tak můžete kdekoli. Sváry vypadají velice esteticky.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...