Smart casual pro muže, buďte nedbale elegantní a přitom zaujměte

Umět se zařadit a přitom nezapadnout, to je výzva a někdy i oříšek. Jak tedy oblékat smartcasual, nebýt šedou myší a umět vyniknout? Nejde o to šokovat, ale zaujmout, to je velký rozdíl. Jde o styl, který lze nosit celoročně a zároveň pokaždé jinak, při tom pokaždé zaujmout. Smart casual je být nedbale elegantní právě v dnešní době. Móda je možná příliš povrchní, jenže podle oblečení nás soudí prostě každý a my soudíme ty druhé. Šaty dělají člověka a rozhodují takéo úspěchu, stejně jako znalosti a dovednosti. Jsou odvětví, kde je důležité při jednáních dodržet známý a zavedený dresscode, pravidla oblékání pro konkrétní akci nebo sjednané setkání. Je třeba se obléci dobře, vhodně a při tom respektovat druhé.

Dresscode a smartcasual

Dresscode je v businessu nepsanou úmluvou, stejně jako dohodnutý čas vašeho setkání s obchodním partnerem či dohodnutý program jednání. Jde o dohodu na společné řeči či seznamu účastníků na jednání u jednoho stolu. Dresscode je zkrátka jedno z velkých pravidel vyjadřující, jak jsme schopni sladitse s druhými na úrovni. Smart casual je moderní nedbalá elegance, ale jsou velké rozdíly mezi nedbalou elegancí, business stylem a neformálním oblečením. Sako je domněle elegantní prvek, které v kombinaci s džíny vytváří neformální směs, ale nikdy nedbalou eleganci. Pojďme si tedy uspořádat šatník a vhodně se obléci.

Smart casual pro muže

Kvalitní košile, která dobře padne, vnáší do outfitu eleganci i zdánlivou nedbalost. Jednobarevnou košilí nelze nic zkazit, vzorované košile již ukazují na váš osobitý vkus. Nejste-li si jisti, vždy volte jednobarevnou, z kvalitního materiálu a precizně ušitou. Blejzr neboli sportovní sako je vhodná alternativa ke klasickému společenskému či business saku. Vypadá neformálně, ale umí být elegantní. Tmavé a světlé barvy se dají snadno kombinovat s ostatním oblečením a dodají mužům šarm. Sako výraznějších barev a vzorů v mezích smartcasual chce již odvahu a trochu cviku. Tričko raději nezkoušejte. Pokud jde o hodně neformální akci, musí jít o vysoce kvalitní jednobarevná trička, sladěná s blejzrem a volnějšími kalhotami. Čím méně barev, tím lépe. U smartcasual nemusíte mít vázanku, nebo jen neformální typ. Motýlek v moderním designu přidá na osobitosti. Vždy raději volte kalhoty. Džíny raději vůbec, a pokud si nemůžete pomoci, tak jedině tmavé barvy, bez ozdob a děr. Zaručenou volbou jsou chinos a klasické plátěné kalhoty. Alfou a omegou jsou kvalitní boty. Škrtněte si tenisky nebo sandály. Zvolte klasické nazouvací boty či mokasíny, nebo elegantní boty k obleku.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...