Milionář lituje, že své děti nenaučil 5 věcí. Jakých?

Michael Yardney, realitní makléř, investor a dolarový milionář, se dnes ve svých knihách vyznává také z toho, že své děti neučil finanční gramotnosti. S tou je podle něj potřeba začít již v raném věku. Co si přeje, aby dříve změnil?  

Bude potřeba si počkat na vytouženou věc 

Děti se podle něj musí naučit, že když něco chtějí, musí si na to naspořit. Všichni sice pro své děti chceme to nejlepší a kupujeme jim vše hned, v tom ale podle něj tkví jejich budoucí neúspěch. Když dospívají, není dobré jim pořídit vše, co chtějí.  

Více hraček není vítězství 

Rodiče se domnívají, že jejich dítě trpí, když mu nedopřejí všechny hračky, které mají jeho vrstevníci. V době sociálních sítí je tlak na dospělé i děti velmi silný. Mnohem hodnotnější je ale podle autora a milionáře s dětmi hovořit o skutečných hodnotách. Již malé děti vědí, co znamená charita. 

Čím dříve spoříte, tím lépe na tom jste 

Pokud máme dostatek času, můžeme získat skutečně zajímavé úroky. To ale nikdy není možné v horizontu jednoho nebo pěti let. Čím dříve děti začnou šetřit, tím lépe. Je potřeba s investicemi začít co nejdříve. Tato hodnota jim zajistí dobrou budoucnost.  

Pasivní příjem je základ dobrého spánku 

Některé příjmy nám mohou pomoci v době, kdy se nám pracovně příliš nedaří, nebo když jsme dlouhodobě nemocní. Například v podobě výnosu z pronájmu máte jistotu, že se vaše finance setkají s dlouhodobou hodnotou. Navíc je nemovitost jen a jen vaše.  

Dluh je základ bídy 

Pokud své děti naučíte, že je v pořádku si půjčit finance, dostáváte se do začarovaného kruhu. Utrácíte finance, které ještě nemáte. Psychicky trpíte. Nikdy nevíte, co se může stát. Dluhy jsou to nejhorší, co svým dětem můžete doporučit. Znamenají bídnou budoucnost.  

Ve svých knihách se autor rozepisuje nejen o svém úspěchu, ale také o svých chybách. Doufá, že se z jeho pochybení ostatní poučí.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...