Nejlepší programy pro vedení účetnictví

Vedení účetnictví, daňová evidence a fakturace zajímá mnoho živnostníků i majitelů firem. Potřebují je pro své podnikání. Většinu povinností lze dost zjednodušit. Vše spočívá ve správném výběru programu a intuitivním ovládání. Představíme si ty nejpoužívanější programy.

Domácí účetnictví

Vhodné programy k vedení domácího účetnictví jsou na trhu v široké nabídce. Pro vedení klasického podvojného účetnictví v domácích podmínkách slouží programy, které zvládají velké množství agendy. Jejich uživatelské prostředí je příjemné a intuitivní.

  • FlexiBee Start

Přehledný a uživatelsky přívětivý program je určený pro malé podnikatele a menší firmy. Pohodlné použití je samozřejmostí, oceníte multiplatformu a jednoduchý přechod z bezplatné na vámi později třeba požadovanou placenou verzi. Stačí si zakoupit licenci a přepsat licenční soubor přímo v adresáři programu. Veškerá data a nastavení se jen přenesou a zůstanou zachována.

  • AdmWinPU

Speciální verze mateřského programu AdmWin je přímo určena pro podvojné účetnictví. Program dokáže obstarat menší i střední podniky a v domácích podmínkách můžete vynechat nepotřebné moduly jako je třeba sklad. Je to spolehlivý a chytrý pomocník, kterého lze hravě ovládnout a využít.

Daňová evidence

Daňovou evidenci mohou vést fyzické osoby, které nejsou povinny ze zákona vést účetnictví. Nesmí mít roční obrat za předchozí rok přesahující 25 milionů korun, nesmí být součástí sdružení a nesmí být zapsány v Obchodním rejstříku.

  • AdmWinDE

Pro vedení daňové evidence slouží druhá větev výše zmíněného programu AdmWin. Program je vhodný pro neplátce i plátce DPH. Čeká vás úzké provázání s objednávkami, fakturami a skladem. Faktury lze automaticky vygenerovat a pak zařadit do daňového přiznání s možností elektronického podání.

Fakturace

Vystavování faktur, jejich evidence a zpracování řeší obrovské množství menších programů. Pomáhají při tvorbě faktur, načítají vámi již jednou zadané údaje a budoucí fakturace je pak snadná a velmi rychlá.

  • Fakturačka

Je to jednoduchý a přitom vzhledově velmi přijatelný i vysoce schopný program pro práci s fakturami. Uživatelsky příjemné programové rozhraní je rozděleno do 4 základních záložek. Přepínání mezi nimi zachovává vždy vámi vyplněné údaje.

  • ProFact

Program je velmi pohodlný. Nejprve v nastavení vyplníte vlastní údaje a připravíte si fakturaci pro více subjektů. Stejný princip platí i na straně fakturovaných. Zákazníka vyberete jednoduše ze seznamu a v několika kliknutích fakturu vystavíte. Faktury jsou v dobře čitelném formátu a je zde i podpora QR kódů pro jednodušší zaplacení.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...