Myslete jako vítěz a dosáhnete úspěchu nejen v podnikání

Myšlení je mnohdy tím jediným problémem, a to nejen v životě, ale také v podnikání. Samozřejmě, podnikání bez prvotního nápadu nejde, ale pokud myšlence s nápadem nevěříte, pak se nemůžete divit, když po založení podnik neprosperuje. Vše se totiž pojí a vše má smysl. Pakliže si budete myslet, že se svým výrobkem nemůžete proplout do současné ekonomiky – tak tam nevplujete. Prvním krokem, jak tedy dosáhnout zajištěného úspěchu v životě, je myslet pozitivně. Vždyť už jste vymysleli něco, co na trhu ještě není, a to samo o sobě vyžaduje víru v daný výrobek. Dnes je přece už všechno a prolomit ledy ekonomiky s nějakou novinkou – to chce opravdu kuráž.

Se současnými událostmi lze s tímto článkem spojit i myšlenku nově zvoleného prezidenta Spojených států amerických, a sice Donalda Trumpa. Ta říká, že si máte věřit, protože pokud si nebudete věřit, nemůžete opak očekávat od ostatních. Přemýšlejte o sobě jako o armádě jednoho muže. Teprve pak můžete zvítězit.

Ruku na srdce – něco na této myšlence je. Podnikání je firmě jako celku. Nemůžete hodnotit jednotlivé výkony zaměstnanců, protože všechno je ve firmě propojené. Vaše společnost jako celek je onen jeden muž tvořící celou armádu. Dobře plánujte své dny a stanovte si nejrůznější úkoly, které musíte za ony dny splnit. Myslete na to, že pokud polevíte a nesplníte plán daného dne, cíl se vám značně oddálí. Jestliže nebudete myslet jako vítěz, nikdy se vítězem nestanete. Každým dnem tedy postupujte po žebříčku splněných plánů, ovšem myslete na to, že cíl je už váš. Nepochybujte o sobě, protože s takovýmto přístupem nedosáhnete efektivního a prosperujícího podnikání. Věřte nebo ne, vše je o přístupu a ten tkví v mysli. Tudíž řeči o myšlení nejsou lživé – právě naopak. Když ostatní lidé uvidí, jak věříte svým vizím, budou vás podporovat a budou s vámi chtít spolupracovat. A přesně tak se navazují kontakty.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...