Několik rad, jak správně investovat

Vzhledem k tomu, že úrokové sazby bank se již delší dobu na vkladových účtech pohybují velmi blízko nule, stále více lidí přemýšlí nad tím, jak své finanční prostředky zhodnotit lépe neboli jinými slovy, do čeho vhodně investovat. Pokud je to i váš případ, přinášíme vám několik jednoduchých rad, které by vám vaše rozhodování mohly usnadnit.

Investování do nemovitostí a půdy

Stále více lidí dává přednost investování svých peněz do nemovitostí. Jako nejvýhodnější se z tohoto úhlu pohledu jeví především investice do nákupu bytu nedaleko centra Prahy, který můžete za velmi slušné peníze snadno pronajímat krátkodobě turistům či dlouhodobě například zahraničním zaměstnancům. Kromě bytů je ve větších městech zajímavé i investování do menších prostor, například garáží. Ty jsou totiž v řadě měst velmi nedostatkovým zbožím, a lidé tak jsou ochotni za jejich pronájem platit nemalé peníze.

Velmi zajímavou investicí se poslední dobou ukazuje být zemědělská půda. Její cena je u nás ve srovnání s jinými evropskými zeměmi stále ještě velmi přijatelná a očekává se, že v blízké budoucnosti bude jen stoupat.

Investování do akcií

Další z možností jsou investice do akcií. Rozhodně se ale vyplatí, především pokud plánujete investovat vyšší finanční částku, konzultovat výběr společností, do kterých chcete investovat, s odborníkem. Jinak by se totiž mohlo lehce stát, že o své finance velmi rychle přijdete.

Podílové fondy či drahé kovy

Pokud se investování do akcií obáváte, můžete si vybrat i z celé řady dalších finančních produktů, které nejsou tak riskantním krokem, například podílové fondy či dluhopisy. Další možností je investice do zlata. Zlato je již po staletí velmi cenná komodita, u které platí, že jeho cena roste ještě více například v období ekonomické krize, kterou mnozí odborníci již brzy očekávají. Kromě zlata dnes spoustu lidí investuje i do jiných drahých kovů, například stříbra.

You may also like...