Nestačí vám výplata? Zkuste brigádu

Máte pocit, že žijete od výplaty k výplatě? Potom možná nastal čas se zamyslet. Existují i další možnosti, jak si přivydělat. Máte-li pocit, že vám pár hodin času týdně zbývá, stojí za to porozhlédnout se po nějaké brigádě. Hledejte ve vodách oborů, které vás baví. Možná narazíte na příležitost, která vám přinese novou šanci. Nevnímejte proto brigádu jako otročení někde v továrně za pár korun. Brigáda je velmi široký pojem a zahrnuje i opravdu výhodné příležitosti, jenom je, jak se říká, vzít za pačesy.

 

Za nižší kvalifikaci dostanete méně

Nejjednodušší je samozřejmě hledat třeba ve výrobě, logistice, obchodních řetězcích. Sezónně jsou potom brigády ve stavebnictví, lesnictví, zemědělství, na trzích. Minimální výdělek je necelých 60 Kč, přesně 58,70 Kč na hodinu, Část brigád se pohybuje v cenách kolem 100 Kč na hodinu. Manuální jednoduchá práce bez kvalifikace samozřejmě neznamená žádný velký výdělek, tam se pohybujete na dolní hranici, tedy kolem zmiňovaných 60 Kč.  Ovšem standardně dosáhnete i 100 Kč. Průměr je v republice 90-130 Kč.

 

Účetní bývají žádaní

Luxusnější brigády vám zajistí i více než 100 Kč, ovšem žádají si už speciální znalosti, dovednosti a kvalifikaci. Třeba máte-li kvalifikaci účetního, můžete si přivydělat při účetních uzávěrkách a tato pozice vám přinese dobrou odměnu. Podobně další odbornější kancelářské a administrativní práce jsou žádanou brigádou, kde můžete nalézt větší výdělky. Je ale třeba jednat rychle, protože tyto nabídky brigád bývají nejdříve obsazené.

 

Zkuste překladatelství nebo copywriting

Kvalifikace znalosti nějakého světového jazyka vás při výběru brigády také katapultuje do sfér, kde jsou mnohem vyšší brigádní výdělky. Třeba jako průvodce. Zrovna tak je skvělou domácí brigádou překladatelství. Ovládáte-li dobře český jazyk a nedělá vám problém sloh, můžete se uplatnit jako copywriteři při textování například e-shopů, nebo také získat peníze psaním PR článků.

Zdroj: https://www.penize.cz/pracovni-pomer/81805-nemuzete-sehnat-praci-zkuste-brigadu

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...