Pořízením repasovaných serverů ušetříte ranec. Kde je háček?

repasovaná technika

Pokud jste o repasované výpočetní technice slyšeli pouze z rychlíku a blíže se o ni nezajímali, udělali jste chybu. Naštěstí nejde o nic, co byste nemohli kdykoliv napravit. Repasy za pozornost rozhodně stojí – nabízí totiž naprosto bezkonkurenční poměr ceny a výkonu. Ale vše pěkně popořádku…

Odkud se repasovaná technika bere?

Kde se vzaly, tu se vzaly, repasované servery již mnoho let patří k vyhledávanému zboží. Zájem o ně však nejeví pouze drobní podnikatelé a menší firmy, které si nemohou dovolit vyhazovat peníze oknem. Podle Miroslava Holečka (majitel firmy ATICOM, jejíž značka Czech Server patří k nejvýznamnějším tuzemským prodejcům repasovaných serverů) tvoří většinu zákazníků středně velké podniky a vývojáři aplikací přecházející na online verze.

Ale zpět k dotazu. Odkud se repasované servery dostávají opět na pulty? Konkrétně Holečkův Czech Server získává kvalitní servery IBM, HP, DELL či Fujitsu od firem, které se rozhodnou modernizovat. Zhruba polovina strojů přitom pochází z České republiky, druhá od prověřených zahraničních dodavatelů.

Čím prochází starší servery, než se dostanou do nabídky jako repasované?

Firma, která se zabývá výkupem starších serverů, disponuje týmem zkušených techniků. Ti vždy prověří technicky stav hardwaru, odmontují ho a na provozovně důkladně otestují. Veškeré poškozené komponenty vyřadí a nahradí je novými.

Servery se do nabídky dostávají v podobě tzv. barebonů (servery s CPU a základní pamětí), které si zákazníci konfigurují dle vlastních požadavků.

repasovaná technika

Jak jsou servery staré a vztahuje se na ně záruka?

Repasované servery nabízí největší užitnou hodnotu mezi třemi až pěti lety, starší se obvykle prodávají na náhradní díly. Délka záruční doby se může lišit, Czech Server ji poskytuje na šest až čtyřiadvacet měsíců.

A háček? U repasovaných serverů ho nehledejte. Pokud si ohlídáte kvalitu, respektive se obrátíte na prověřeného dodavatele, ušetříte spoustu peněz a získáte spolehlivý hardware, který vám bude dlouho dobře sloužit.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...