Buďte náročné a noste kvalitu

Občas se stane, že si ve snaze ušetřit a přitom být stále trendy koupíme něco méně kvalitního. Přehlédneme nějakou tu chybičku a koupíme si něco jako šmejd. Jak tomu můžeme předejít, čeho si vždy všímat a na co si dát pokaždé pozor při výběru svého oblečení, si připomeneme. Je třeba se zaměřit na kvalitu látky, precizního střihu i vzoru. Občas si právem posteskneme, že sehnat si kvalitní oblečení za rozumnou cenu je v dnešní době až nadlidský výkon. Obchodní řetězce chrlí doslova tuny oblečení nevalné kvality a špatného zpracování a vypadá to velmi často, že nás stále zkouší, co si dáme ještě líbit. Bohužel se ale náš trh řídí jednoduchým pravidlem. Kde je poptávka, tam je také nabídka. Dokud my budeme takové zboží kupovat, není žádný důvod na tom nic měnit a nic zlepšovat.

Jak nekoupit brak

Je jen na nás, jak moc budeme pečlivě vybírat a snažit se nekupovat brak, který náš vzhled zbytečně sráží a dost shazuje. Čeho se tedy vyvarovat při výběru oblečení a jaké jsou naše nejčastější chyby, které by nás měly od nákupu odradit, si nyní povíme. Dejte si pozor na krejčovinu. Sledujte křivé švy. U bavlněných triček je to obvyklé, velký nešvar je to u džínsů a denimových kalhot. Když se každá nohavice se chová a stáčí jinak, je to špatně. Švy, místo aby pěkně směrovaly svisle a stejnoměrně, se nepříjemně točí do středu a nohavice se také všelijak kroutí. Podle toho pak budou vypadat i naše nohy. Křivě a také zdeformovaně. Špatně sestavený vzor třeba v případě kostek a geometrických vzorů tento defekt udělá doslova do očí bijící. Zkontrolujte si středové a boční švy, také légy, sedla, oblast kolem zipu, okolo patek a našívaných kapsiček. V těchto místech je právě špatně sestavený vzor opravdu nejviditelnější. Pohlídejte si ale i ostatní vzory jako přesně navazující proužky, vlnovky a puntíky.

Co sledovat

Nestejná délka a šířka rukávů nebo nohavic je další potíž. Halenku, která má jeden rukáv výrazně užší, než druhý, určitě nekupujte. Zkuste si někdy jen tak poměřit délky rukávů, nebo nohavic a možná budete opravdu velmi překvapeni, kolik nepřesností opravdu najdete. Zvlněná podšívka je další potíž. Prohlédněte si oděv i z vnitřní strany, protože špatně vsazená podšívka, která se krčí a prostě nesedí, je nejen špatnou vizitkou toho krejčího či švadleny, který oděv šil, ale bude vám dělat neplechu i při nošení. Všímejte si také vnitřního zpracování kapes, všech vycpávek, obšití knoflíkových dárek a různých detailů, které sice na první pohled nejsou vůbec vidět, ale mají vliv na celkový vzhled vašeho oděvu. Nenechte si líbit ani trčící nitě, která se brzy projeví páráním a rozpadnutím oděvu. Pozor na špatně začištěné knoflíkové dírky, všechny lemy, podsazení a délky nohavic. Buďte nároční, nekupujte to a jděte jinam.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...