Proč si postavit dřevostavbu? Zaujme nejen svou dlouhou životností

Pořídit si dřevostavbu nebo raději klasické zděné bydlení? Otázka, kterou si pokládá nejeden zájemce o vlastní příbytek. Možná se k nim řadíte také a hledáte na zmiňovaný dotaz odpověď. Jsme zastánci dřevostavby na klíč, a to nejen díky nízké ceně a rychlosti výstavby, ale především díky jejím vlastnostem. Řada lidí se domnívá, že právě nízká cena nebo rychlost výstavby přinese pouze nekvalitní bydlení, ale opak je pravdou. Některé výhodné nabídky zkrátka nemusí mít žádné mouchy. 

Obdivuhodná je životnost dřevostaveb

Mezi lidmi často putuje domněnka, že dřevostavby nejsou po stránce životnosti ničím spolehlivým. Že se zkrátka po pár letech rozpadnou a můžeme své vysněné obydlí začít stavět znovu a lépe. Jenže ve skutečnosti je životnost dřevostavby takřka stejná jako životnost klasického zděného obydlí. 

Dřevostavby se dnes staví za pomocí té nejmodernější technologie a nejkvalitnějších materiálů, které jsou stejně kvalitně zpracovávány. Díky tomu se umožňují stavět domy ze dřeva, jejichž životnost se rovná i 150 létům. U nás v ČR nejsou dřevostavby tak ve velkém měřítku jako ve Skandinávii nebo třeba Kanadě, kde jsou sruby a roubenky velmi oblíbené, ale i zde se objevuje častější trend k ekologii a dřevu. 

Dřevostavby a jejich tepelně-izolační vlastnosti

I když i u dřevostavby se klade velký důraz na to, aby byla řádně provedena izolace, dřevo jako takové se samo o sobě pyšní skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. To je jejich nesporná výhoda proti klasickým zděným domům. I díky těmto svým zmiňovaným vlastnostem dokáže snížit náklady na provoz až o třicet procent, a to opravdu není málo. 

Jinými slovy tyto nesporné vlastnosti oceníte nejen z pohledu finančního, kdy se budete snažit co nejvíce ušetřit na rodinném domě, ale také to hraje zásadní roli při dispozici domu. V každé místnosti bude zachován energetický standard, který zajistí příjemné živobytí. 

Nebojte se ani požárů

Kromě mýtů o životnosti dřevostavby mezi lidmi koluje další nepravda, a sice ta, že dřevostavby hoří daleko rychleji než klasické zděné domky. Jenže i dřevostavby jsou stavěné na základě pravidel, nařízení a norem. Umí požáru čelit stejně dobře jako zděné alternativy obydlí. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...