Sazce se vloni zvýšily tržby. Nejvyšší výhrou bylo devadesát milionů

Kdo by si občas nechtěl vsadit na své štěstí. I když je loterie Sazka jeden velký hazard, lidé občas touží po troše hazardu a po troše adrenalinu, a tak si vyplní pár sloupečků a zkusí své štěstí. Díky vsázení na štěstí se společnosti Sazka vloni rapidně zvýšily tržby, a to na třináct miliard korun. Jedná se o pětinu více než v předcházejícím roce. Mezi nejatraktivnější a nejvíce výdělečné loterie patří loterie Eurojackpot, což je celoevropská loterie, v níž je možné vyhrát i miliardu korun, na druhém místě byla loterie Sportka a samozřejmě si vedly dobře i klasické stírací losy.  

Sazka je tou nejstarší loterijní společností v České republice. V současné době je součástí mezinárodního holdingu Sazka Group. Do tohoto holdingu patří také několik zahraničních loterií, jako třeba řecká loterie OPAP nebo italská loterie LOTTO. Sazka Group byla založena miliardáři a podnikateli, kromě klasického kurzového sázení se nabízí i stírací losy. A jak jsme zmínili, k nejatraktivnějším loteriím patří Sportka nebo evropský Eurojackpot.  

Naše tipování, naše výhry 

Ze statistik vyplývá, že jsme během loňského roku utratili za tipování ve Sportce skoro šest miliard korun. Utráceli jsme však i za stírací losy, prodej losů se zvýšil o více jak padesát procent. Dokonce se stalo populární i sázení přes internet, to tvořilo deset procent celkových tržeb Sazky.  

Právě možnost sázení na internet je důvod, proč lidé utráceli za loterie více než kdy dřív. Je to jistá pohodlná inovace, kterou oceňují. Samozřejmě ve vyšších tržbách hrál svou roli i fakt, že lidé zkrátka chtějí vyzkoušet své štěstí v době, kdy se neustále všechno zdražuje.  

Nejvyšší výhra přes devadesát milionů korun 

I když si mnozí lidé myslí, že se skoro nevyhrává na této loterii, najdou se šťastlivci, kterým se loňský rok dostal doslova pod kůži. Například sázející ze Zlínského kraje si díky jednomu tipu odnesl domů více jak devadesát milionů korun, další tipující z jižní Moravy si odnesl více jak padesát milionů korun.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...