Vybudujte si maximální sebejistotu

Když se vrhnete do světa podnikání, většinou je to kvůli vidině skvělé budoucnosti, která bude především o užívání si skvělých dovolených, protože váš účet bude díky vašemu podniku naprosto překypovat jměním a vaše časové možnosti budou naprosto neomezené. Mnoho podnikatelů však podniká zejména proto, že chce dělat to, co je baví. Takový druh podnikání je přesně ten ukázkový příklad, proč takoví podnikatelé získají obrovské úspěchy. Jenže pokud se takoví vášniví začínající podnikatelé vnoří do takového nejistého světa, musí mít skvělý nápad. Nemusí se jednat o novinku na trhu, jen se musí jednat o unikátní projekt, který samozřejmě převálcuje konkurenci. S takovým projektem nejen, že musíte mít vymyšleno, kam se celý váš systém bude vyvíjet, ale především musíte mít vybudovanou jistou sebejistotu, protože bez ní úspěšného podnikání není.

Pakliže nevíte, jak si takovou sebejistotu vybudovat, stačí k tomu pár základních kroků, které z vás udělají naprostého mistra ve svém oboru a díky kterým dosáhnete lusknutím prstu daného vrcholu, jehož jste chtěli dosáhnout.

• Řekněte si svoje „proč?“

Na úplném začátku je nutné si říct, proč to vlastně děláte. Musíte vědět, proč jste se na dráhu podnikání dali. Jestli je to kvůli tomu, že chcete dosáhnout velkého jmění, že chcete dosáhnout časového prostoru, že chcete být na sebe pyšní nebo jen změnit dějiny daného oboru. Záleží na vás, ale přesně toto vaše „proč“ bude základním pohonným motorem a jakousi motivací, kterou je zapotřebí si připomínat vždy, když budete na dně.

• Hledejte řešení, ne jenom další problémy

Sebejistotu získáte také i tím, když budete neustále hledat řešení, nikoliv problémy, které by vás mohly dostat do nepříjemných situací. Zkuste to vážně s mnohými možnostmi, jak vyřešit dané situace a nehledejte v nich jenom další věci, jež je nutné vyřešit. Pakliže budete přicházet na řešení, sebejistota se ve vás bude pouze utvrzovat.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...