Jak se stát respektovaným leadrem společnosti?

Podnik tvoří jeden celek, kterému velí jeden velitel. Stát se ale uznávaným a především respektovaným leadrem společnosti, to v sobě nese různé překonávání se a respektování svých zaměstnanců. Zaměstnanci se vás nesmí bát, naopak by měli rádi chodit a sdělovat chyby nebo úspěchy, kterých za daný den dosáhli. Obchodní partneři by k vám měli přistupovat férově a s respektem, nikoliv ve vás vidět hráče a ne týmového spolubojovníka. Konkurence by si na vaši společnost měla dávat pozor a ne ji brát jako samozřejmost, která je nemůže nikdy ohrozit.

Stát se takovým ředitelem, který dosáhne skvělých vztahů se zaměstnanci, jež způsobí to, že firma bude opravdu prosperovat, který získá dobré a kvalitní kontakty pro svůj byznys a jenž dokáže konkurenci, že se ho musí bát – takových je na světě jen málo. A to není tak těžké se uznávaným vůdcem ve svém podniku stát.

1. Nepřivlastňujte si úspěchy týmu

Nikdy si nepřivlastňujte zásluhy, které získáte společně se svým týmem. Zaměstnanci musí vidět, že nejsou pro vás lhostejní. Pokud se vám podaří splnit nějakou normu, při poradě nesdělte, že se jen vám podařilo normu splnit, ale že jste společným úsilím dosáhli požadovaného úkolu. Tento přístup zaručí náklonnost podřízených.

2. Nebojte se změn

Někdy je na změnu opravdu čas a vy se nesmíte této změny bát. Pokud budete otevřeni novým věcem, udržíte si své dosavadní obchodní partnery a také přivoláte spoustu nových. Kontakty vám potom při nově zvolených věcech ve firmě mohou pouze pomoci. Navíc tím, že budete nakloněni novým věcem, zastrašíte konkurenci, která se oněch změn bude opravdu bát. Najednou budete mít o něco navrch před ostatními firmami.

3. Nemusíte říkat, že jste vůdce

Pokud jste leadrem společnosti, nemusíte to opakovat. Je to stejné, jako to kdysi řekla Margaret Thatcherová: „Být vůdcem je jako být dámou. Pokud musíte říkat, že jí jste, tak dámou ve skutečnosti nejste.“

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...