Sebevzdělání patří do života každého podnikatele 

Již od útlého věku se neustále něčemu učíme. V mládí nám vzdělání možná přišlo zbytečné, s věkem ale přicházíme na jeho důležitost. Nikdy není pozdě na to se sebevzděláním začít. Proč tedy nezačít právě teď? 

Sebevzdělání – co to je? 

Možná máte pocit, že se vás to netýká. Všechno víte, všechno znáte, všude jste byli. Omyl! Již Sokrates pravil: „Vím, že nic nevím.“ A měl pravdu. To ale neznamená, že není správné rozšiřovat své obzory a věnovat svůj drahocenný čas smysluplným aktivitám. Možná byste až divili, kolik nepodstatných činností zabírá váš den. 

Zabijáci času 

Známe to asi všichni. Televize, sociální sítě a další platformy, na kterých zabíjíme zbytečně moc času. Čas se ale dá trávit hodnotně i na těchto sítích. Mnoho profilů na těchto sítích sdílí edukační obsah, ze kterého získáte spoustu užitečných poznatků, kterými pak můžete oslňovat své okolí. Bezednou studnicí je například i YouTube díky video obsahu. Již pár let jsou na vzestupu i tzv. podcasty, které sdílí nejrůznější obsah pomocí audio záznamů. Můžete tedy poslouchat a zároveň vykonávat jinou aktivitu. Ať žije multitasking! 

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem 

Stačí nastartovat vyhledávač a jistě najdete hned několik jazykových kurzů. Stačí jen odhodlání a vůle se něco nového naučit. Znalost cizích jazyků se totiž hodí vždycky, a to nejen při cestování. S učením jazyků vám pomohou i aplikace. 

Knih není nikdy dost 

Čtením nejen získáte nespočet vědomostí, ale také bohatou slovní zásobu. Je jedno, zda zvolíte obyčejné papírové knihy, elektronické knihy nebo dokonce audio knihy. Pro každého se ta správná kniha najde. Místo bezcílného scrollování na sociálních sítích můžete přečíst pár stran knihy, mnoho z nich je k dostání i online, dokonce i zadarmo. Kdo hledá, ten najde! 

Dobrý pocit 

Možná, že mají vzdělaní lidé v životě více starostí, jelikož neustále vše analyzují. Věřte ale, že radost z nového poznání tyto pocity dokonale vyvažuje. Mít rozhled je důležité, málokdo vás pak utáhne na vařenou nudli. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...