Slovensko: seznamte se s krásami, které sousední destinace nabízí 

Vypnout a odpočinout svému tělu – pokud vám to nejde doma na pohovce, je načase vyrazit do přírody. Nemusíte však putovat po krásách České republiky, i sousední Slovensko jednoznačně má, co nabídnout. Mimochodem, věděli jste, že Slovensko je místem, odkud pocházeli například rodiče slavného Andyho Warhola? Také se zde nachází nejmenší vesnička mající koncem roku 2015 pouze sedm stálých obyvatel. A z pohledu cestovatelského, respektive turistického se zde nachází více než 4000 různě velkých jeskyní.  

Vysoké Tatry jako první špendlí na mapě 

Proto před sebou pojďte rozprostřít mapu Slovenska a určit si, kudy se budou vaše kroky uchylovat. Co třeba Vysoké Tatry? Obecně mluvíme o velmi vyhledávaném pohoří, které je různě náročné svými zdejšími turistickými cestami vedoucími na vrcholy zdejších hor.  

Samo pohoří nabízí například úctyhodně vysoký Gerlachovský štít, také ale nejvyšší slovenský vodopád (takzvaný Kmeťov vodopád), nebo také horské pleso známé jako Štrbské pleso.  

Slovenský ráj plný adrenalinových výšlapů 

Pokud vás to však tíhne k nejrůznějším žebříkům nebo podobnému, mohou lemovat vaši cestu Slovenským rájem. Mluvíme o atraktivním národním parku, který tvoří fascinující rokle a vodopády. Celý park je pojatý jako takové feraty čili během zdolávání několika z nich vás čekají procházky jištěné lany nebo dalšími pomůckami.  

Jak už bylo zmíněno, Slovensko je územím plným jeskyní. A právě zde můžete na několik těchto krasových jevů narazit.  

Bojnický zámek aneb vzhůru do pohádky 

Pokud však patříte mezi turisty, kteří rádi navštěvují pohádková místa, pak nesmíte minout Bojnický zámek, kolem kterého se rozprostírá i zoologická zahrada (dokonce nejstarší zoo v zemi). Samotný areál zámku je však to hlavní, co budete obdivovat (ostatně nejen vy, ale také děti, pokud si je vezmete s sebou).  

Patří k nejkrásnějším zámkům na Slovensku, dokonce v celé střední Evropě. Jeho výstavba se inspirovala zámky na Loiře. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...