Připravte poutavou prezentaci

Jistě jste již také strávili pěkných pár hodin znudění na podnikových zasedáních při prezentacích nápadů, kdy jste bojovali se spánkem a znuděným zíváním. Nebohý prezentující se nervózně ošíval, nemluvil k věci a počet jeho posluchačů klesl během pěti minut na nulu. Čeká vás podnikové schůze, kde máte prezentovat svůj návrh vy? Již teď se děsíte momentu, kdy budete stát u plátna a pokoušet se neuspat vaše spolupracovníky?  Nezoufejte, s dostatkem času a pečlivou přípravou zvládnete vytvořit a přednést poutavou prezentaci. Jak postupovat?

Vytváření prezentace

Při vytváření prezentace myslete na stručnost. Nezahlcujte posluchače textem. Na každém snímku by mělo být maximálně pět odrážek. Myslete na to, že v prezentaci nemusí ani by nemělo být napsáno vše slovo od slova. Chybějící informace a formulaci doplníte při přednesu.  Minimalistické sklony v sobě raději při vytváření prezentací schovejte a nadpisy i popisky udělejte dostatečně velké. Obecně totiž platí, že pozorovatele víc osloví větší, jasně čitelné písmo. Zvolte tmavé písmo a světlejší podklad, protože toto spojení působí velmi příjemně a zaručí vám čitelnost vašeho textu. Doplňte prezentaci o poutavé a vtipné obrázky.

Powerpoint nabízí spoustu vychytávek pro fajnšmekry. Postupně se objevující písmo, které na plátně přelétává ze strany na strany a nedej bože bliká, ale nebude nejlepší pro pracovní prezentaci. Představte si ten moment, kdy se potíte před projektorem a vaše publikum spolu s vámi čeká, až připluje popisek…

Přednes

Při přednesu prezentace je důležité mluvit k věci a dobře artikulovat. Pouhé předčítání bude pro vaše posluchače zklamáním. Sepište si tedy, co řeknete ke každému snímku. Najděte se čas a vyzkoušejte si přednes několikrát nanečisto. Napoprvé může být vaším posluchačem třeba pes, pokud vše půjde dobře, pozvěte drahé polovičky, blízké kamarády nebo příbuzné.

Před samotnou prezentací na zasedání se zhluboka nadechněte, usmějte a ujistěte, že to zvládnete. Přejeme hodně zdaru při prezentování a pozorné publikum.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...