Služební cesta na Bali? Zajímavosti, které vás překvapí

Ať už míříte na služební cestu na Bali, nebo máte možnost pracovat odkudkoliv, a tak jedete pár měsíců strávit právě sem, kde je kultura a všechno další zcela jiné, zjistěte si několik zajímavostí, které je dobré mít na paměti. Například věděli jste, že se zde mluví oficiálně dvěma jazyky? Jedním z nich je balijština a druhá, univerzálnější, je indonésština. Ale domluvíte se zde samozřejmě i anglicky, ovšem připravte se na dorozumívání pomocí nohou a rukou. 

Období sucha se střídá s obdobím dešťů 

Pokud chcete pracovní odpoledne strávit na sluníčku pod palmami, je vhodné sem vyrazit v době období sucha. To je zde mezi květnem až listopadem. A období dešťů se odhaduje na prosinec až duben. Samozřejmě období dešťů neznamená, že by zde pršelo od rána do noci, ale spíše jsou deště opravdu ustavičné, velmi intenzivní a velmi často náhlé.  

Jelikož ale jedete na Bali za prací, pak vám možná období dešťů nebude nijak vadit. Jak ale bylo zmíněno, pokud se chcete slunit, raději volte jinou část roku. 

Nejdražší druh kávy na světě 

Věděli jste, že právě na Bali můžete narazit na nejdražší druh kávy na světě? Je jím káva Luwak, která paradoxně není nijak zajímavá nebo vzácná, spíše za její cenou stojí její velmi zvláštní původ. Vybírají se totiž z trusu cibetky neboli zvířete Luwak. Ty se chovají v klecích a krmeny jsou právě kávovými plody.  

A právě kávová zrna, která se vyberou z trusu, se praží, suší a následně namelou. Tím vznikne tato věhlasný vynikající nápoj. 

Na náboženství buďte opatrní 

Stejně jako turisté, kteří přijedou do Česka, nemají, co mluvit do náboženství, které zde vyznáváme, není ani naší pravomocí sdělovat názory o náboženství na Bali. V současné době se zde navíc střídá několik náboženství, nejvíce se však mluví o hinduismu, který do značné míry ovlivňuje buddhismus. 

Velké rozdíly můžete evidovat při putování ostrovy. Prakticky všude se však na něco věří, co má s daným náboženstvím něco společného. Balijci například věří i na mnohé nadpřirozené bytosti, kterým dle tradic odevzdávají různé oběti. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...