Teplá a přitom ne příliš objemná móda na zimu

Chtěli byste dobře vypadat i na podzim a v zimě, ale když si vezmete na sebe oblečení, ve kterém vám nebude venku zima, proměníte se v huňatého ledního medvěda? Nebo se naopak třesete zimou s pocitem, že vám to sluší, než abyste si na sebe vzali objemnou zimní bundu? Poradíme vám, jak vybrat teplé a přitom slušivé oblečení.

Teplá dolní vrstva je základ

Abyste si nemuseli na sebe brát už na podzim tu nejteplejší a neobjemnější zimní bundu, je třeba se zahřát jiným způsobem. K tomu skvěle poslouží teplé funkční prádlo. Ať už se jedná o kalhoty nebo o tričko s dlouhým rukávem, které si vezmete jako spodní vrstvu, nebudou tyto kousky vidět a tak si můžete dovolit vzít na sebe slabší mikinu či svetr nebo lehčí bundu. Funkční oblečení sloužící jako spodní vrstva vás dokáže spolehlivě zahřát a přitom dobře přiléhá k tělu a je jen velmi tenkou vrstvou.

Kůže nebo koženka na zimu

Mnoho lidí se pravé i umělé kůži vyhýbá a nerado ji nosí. To je ovšem velká chyba. Kromě toho, že mnohdy vypadá opravdu dobře, dokáže skvěle v zimě zahřát a tak můžete díky ní nosit výrazně méně vrstev na sobě. Ať už se rozhodnete pro pravou nebo uměle vyrobenou variantu, uvidíte, že vám v ní nebude zima. Díky svým vodě-odpudivým vlastnostem se tento materiál skvěle hodí do deště i do sněhu. V šatníku pro chladné počasí nejvíce oceníte kousky jako:

  • Koženou bundu nebo kožený kabát
  • Kožené kalhoty
  • Kožené rukavice

Sportovní móda na zimu

Ve sportovních potřebách najdete mnoho kousků oblečení, které mají design vhodný na hory i do společnosti. Sportovní potřeby nejsou obvykle příliš silné a objemné, aby se v nich dalo dobře během aktivit pohybovat. Teplo však dokáží díky speciálním materiálům udržovat velice spolehlivě a efektivně. Tyto bundy a další kousky oblečení přitom zůstávají stále vzdušné a tak odvádí dobře pot. Velkou výhodou také je, že bývají nepromokavé a odolné proti větru.

You may also like...