Tipy, jak vybudovat pasivní příjem

V současné době ekonomické krize, kdy se inflace dotýká svých rekordních hodnot, se nabízí otázka, jaké existují způsoby, jak si přivydělat, nebo jak ušetřit či vybudovat si nějaký další příjem. A ano. Nemusíte ani chodit do dalšího zaměstnání, stejně tak se nemusíte extrémně omezovat. Vybudovat pasivní příjem je možné snadno, a to vyzkoušením několika tipů. Začněte myslet jako milionáři a alespoň deset procent ze svého měsíčního výdělku investujte. 

Založte si spořící účet 

Jednou a naprosto základní možností, jak si přijít na nemalé peníze tím, že budete jen odkládat část vašeho každoměsíčního příjmu, je založení spořícího účtu. I když se úroky mnohde pohybují v daleko vyšších číslech, v tomto případě platí, že spořící účty jsou jednou z nejvíce bezpečnou metodou, jak spořit. 

Jsou libo kryptoměny? 

O mnohem, mnohem více rizikovější investici hovoříme v případě, že chcete investovat do kryptoměn. S virtuální měnou je to jako na houpačce a je dobré, když si člověk předtím, než do toho vloží své úspory, zjistí víc. Je samozřejmé, že kryptoměnám pravděpodobně nikdy úplně neporozumíte a stále budou lidé, kteří budou s virtuální měnou snadno manipulovat, ale třeba se investice podaří zrovna vám a dočkáte se nemalého zvýhodnění. 

Akcie jsou také možností 

O něco méně rizikovou, ale také rizikovou investicí jsou akcie. V tomto případě také platí, že je důležité zjistit si více informací. Rozhodně platí, že pokud něčemu nerozumíte, tak do toho neinvestujte.  

ETF pro začátečníky 

Pokud jsou pro vás spořící účty nevyhovující, třeba právě pro nízké úroky, a chcete investovat do něčeho výnosnějšího, ale stále poměrně bezpečného, nabízí se ETF neboli fondy. Mluvíme o investici do skupiny firem a akciových titulů, ve kterých samozřejmě může dojít ke krachu jedné z nich, ale zbytek může celou skupinu přesto povznést nahoru. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...