Výhody a nevýhody pití vody z vodovodního kohoutku

Pijete vodu z vodovodního kohoutku nebo si koupíte raději balenou? Víte, jaké jsou její výhody a nevýhody? Ukážeme vám, proč na ni někteří lidé nedají dopustit a v čem může škodit. Ať už patříte na jakoukoliv názorovou stranu, vždy je dobré vědět, jak to s pitím vody z vodovodního kohoutku skutečně je.

Výhody vody z vodovodního kohoutku

Hlavním argumentem pro pití vody z vodovodního kohoutku je celková dostupnost a její cena. Můžete si ji napustit kdykoliv chcete, nemusíte chodit do obchodu ani myslet na to, zda ji máte doma dostatek. Dokonce 1 litr vody z vodovodu vás vyjde více než stokrát levnější než 1 litr balené vody z obchodu. Pokud chcete ušetřit vaši peněženku, je to skvělý argument. Pití vody z kohoutku navíc také šetří životní prostředí. Nejenže odpadne kupování plastových lahví, které se v přírodě obtížně rozkládají, ale také se voda nikam nepřeváží pomocí nákladních automobilů. Voda z vodovodního kohoutku tedy je:

  • Levná
  • Vždy odstupná
  • Šetrná k životnímu prostředí

Je voda z kohoutku škodlivá?

Voda v kohoutku putuje opravdu dlouhou dobu vodovodními trubkami. Aby vydržela zdraví nezávadná, respektive neobsahovala žádné mikroby a nešířily se přes ni nemoci, je třeba vodu desinfikovat a chlorovat. Tyto prostředky sice hubí různé mikroorganismy, ale před pitím se nijak zázračně nevytratí. Spolu s vodou z kohoutku tedy pijeme i tyto chemické látky, které jsou v porovnání s balenou vodou mnohem méně vhodné pro naše zdraví. Z tohoto důvodu se například nedoporučuje pít vodu z kohoutku v těhotenství. Problém chemického ošetření je více výrazný ve velkých městech, kde je méně vodních zdrojů a kde se znečištěná voda velice často čistí pomocí různých prostředků a pak se zase dále distribuuje do domácností. Záleží na každém, zda dá přednost zaručenému přírodnímu složení nebo výhodám, které pití vody z vodovodního kohoutku přináší.

You may also like...