2 zaručené tipy, jak pokořit novoroční cíle 

Začátek roku se nese ve znamení nových výzev, zkušeností a mnoho z nás si dává předsevzetí, aby se na konci roku stali lepšími lidmi, než kterými jsou nyní, v lednu. Ať už jste si stanovili osobní nebo profesní předsevzetí, poradíme vám, jak jich dosáhnout a jak se tedy brzy radovat z následného úspěchu. 

Někdo tomu říká předsevzetí, jiný cíle. Pro vás to může znamenat deset kilo dole, pro vaši kamarádku zlepšení rodinných vztahů. Nikdy neposuzujte sny a přání druhých. Místo toho se zaměřte sami na sebe. Jak ale vydržet a vytrvat v plnění svých (nejen) novoročních cílů?  

Začněte 

A to teď, hned. Dnes. Jednou z nejdůležitější věcí je totiž začít. Je jedno jestli rychle, nebo pomalu. Ale hlavně začít. Možná sebrat odvahu. Zvednout se ze židle. Vymyslet, jak to udělat. Nepotřebujete špičkové vybavení, perfektní kontakty, zdrcující sumu peněz na bankovním kontě. Potřebujete jedno jediné: Začít!  

Návyk, klíč k úspěchů 

Když už začnete, jak zajistit, že s koncem ledna nepřijde konec vaší snahy, pocit selhání, viny a výčitky, proč jste to zase nedokázali?  

Naprosto zásadním krokem je vytvoření menších, dílčích cílů. Měly by být splnitelné a dosažitelné. Po jejich zdolání si můžete naordinovat odměnu-jakou, to už záleží jen na vás.  

No a jak se dostanete k větším cílům? 

Odpověď zní: návyk a vytvoření rutiny. Pokud se zajímáte o osobní rozvoj, určitě víte, že mozku trvá přibližně tři týdny až měsíc osvojit si nový zvyk. Na něm musíte každý den pracovat. Dvě minuty denně. Nebo déle, pokud to zvládnete. Nicméně častou chybou bývá přepálení začátku. Po týdnu už nemáte sílu, ani odhodlání. Řešení spočívá v tom, že si zvyknete opakovat určitou věc krátce, ale často. A vaše hlava si vytvoř prostor pro tento nový návyk a učiní ho po nějaké dob zcela samozřejmým.  

Tak co, jdete do toho? 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...