4 tipy pro rekonstrukci koupelny

V koupelně jsme několikrát denně. Potřebujeme, ať je tento prostor stále reprezentativní, příjemný a uklizený. Proto byste neměli při rekonstrukci zapomínat na tyto užitečné tipy. 

Jedna barva

Vždy si zvolte jednu barvu, která bude vévodit celé místnosti. Přemíra barev působí na naši psychiku rušivě, mnohem hůře se také v barevném prostředí udržuje jakýsi řád a pořádek. Rekonstrukce koupelny vám jasně napoví, že byste svůj prostor měli vylepšit. Opakování chyb z minulosti není dobrý nápad. Rekonstrukce bytu vám tak přinese novou radost do života. Jakou barvu zvolíte pro obklady, ručníky i koupelnovou předložku? 

Vždy čisto

Aby bylo u vás v koupelně pokaždé čisto, rovnou zvolte systémy, které zamezí ukládání kosmetiky na okraji vany. Drátěné systémy a další možnosti umístíte přímo na obklady. Poté již stačí vanu po každém použití snadno setřít a koupelna bude vždy čistá a krásná. K úklidu vám pomohou také skříňky. Do těch skryjete všechny potřeby a nebude tak nutné na nich utírat prach, jako v případě poliček. 

Obklady nebo stěrka? 

Rozmyslete si, zda si budete přát udržovat pořádek v koupelně díky módním velkoformátovým obkladům, nebo zda se vydáte nejmodernější cestou. Tou je hydroizolační stěrka v kombinaci se speciálním nátěrem. Díky tomuto řešení nepotřebujete obklady ve vaší koupelně vůbec. Tato možnost je vhodná zejména v případě, kdy se nehodláte zaobírat nekonečným čištěním obkladů koupelny. 

Prvky, které do koupelny chcete

Přejete si mít koupelnu zařízenou v souladu s feng shui a budete do prostoru umisťovat prvky dřeva? Nebo si přejete třeba dostatek prostoru pro své vlastní umělecké dílo, které si zavěsíte na zeď? Vždy si dobře rozmyslete, jaké prvky si pro tuto místnost skutečně přejete. Je to přeci vaše koupelna. 

Rekonstrukce koupelny se stane vítanou změnou v domácnosti. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...