Aktivní dovolená vítězí – kam se vydat?

Léto ještě zdaleka neskončilo. I když se už i srpen pomalu blíží ke svému konci, je nutné poznamenat, že na dovolenou můžeme vyrazit i začátkem září, popřípadě začátkem října. Tyto dva pro nás už chladnější podzimní měsíce jenom symbolizují to, že se vyhneme davům turistům u těch nejkrásnějších míst světa. Moře je však neustále teplé, proto neváhejte a vyjeďte na dovolenou i po žhavém létě.

V poslední době už není zahraniční dovolená tak poutavá, jaká byla kdysi. Lidé asi netouží jen se vyvalovat na pláži a poslouchat šumějící moře, popřípadě hledat mušle. Lidé touží po trochu aktivnější dovolené, proto se například při klasických dovolených u moře vydávají poznávat tamější památky.

Bohužel však poznávání památek nemusí být pro lidi dostačující – přece jenom aktivní dovolená v sobě nese mnohem více, než jenom sem tam obhlédnout tamější památku. A tak se není čemu divit, když se staly populární hlavně české dovolené.

Proč právě české dovolené?

Už se stalo jakousi tradicí nebo pravidlem, že pokud se vydáte na českou dovolenou, obvykle se vydáváte na řadu turistických túr nebo poznáváte okolí. A právě to je takzvaná aktivní dovolená. V zahraničí se většinou uchýlíte k moři a zůstanete tam celou věčnost, ale u těch pravých českých dovolených si zalezete do bazénu jenom tehdy, kdy budete chtít relaxovat. Co se týče obecně koupání v létě, pak využijete možnost navštívení nějakého přírodního koupaliště.

Je možná i nějaká aktivní dovolená v zahraničí?

Samozřejmě pokud vám nestačí naše krásné Česko, ale raději opravdu zatoužíte po zahraničí, ovšem ve formě aktivní dovolené, nikoliv té válející se, existuje několik míst, která jsou pro takovou dovolenou jako stvořená.

Mezi současně nejnavštěvovanější země či ostrovy se řadí rozhodně Bali nebo taky Goa. Nesmí se zapomínat ani na Tanzanii, kde lidi budou mít jako na dlani zdejší exotický svět.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...