Byl vytěžený bitcoin s pořadovým číslem 18 milionů

V poslední době můžeme na trhu s kryptoměnami pozorovat mnoho zajímavých událostí. Jednou z nejvýznamnějších je překročení hranice vytěžených 18 milionů coinů s cenou 8003 amerických dolarů za bitcoin ke dni vytěžení zlomové mince. Na zbývající 3 miliony bitcoinů v oběhu si však ještě dlouhou dobu počkáme.

18 milionů vytěženo, zbývají 3 miliony

V sobotu 19. října 2019 byl vytěžený bitcoin, který má pořadové číslo 18 milionů. Z celkového počtu 21 milionů tak zbývají už „jen“ 3 miliony mincí. Bitocon, stejně jako mnoho dalších kryptoměn, má předem stanovený počet, který se může maximálně dostat do oběhu. Toto opatření má zamezit inflaci. Po vytěžení všech mincí budou již těžaři odkázáni pouze na druhou složku provizí a to na poplatky z transakcí. Hranice tří milionů je pro mnoho investorů důležitým pomyslným mezníkem. Celkově v době, kdy byl tento zlomový počet vytěžený, měla hodnota jedné mince:

  • Cenu 8003 amerických dolarů
  • S růstem 0,05% oproti včerejšímu dni
  • A s propadem 3,7% oproti minulému týdnu

Na zbývající 3 miliony si ještě počkáme

V současné době je v oběhu již více než tři čtvrtiny všech mincí, konkrétně 85,7 procenta. Počet uvolňovaných mincí však není pravidelný a výrazně se zpomaluje. Na zbývající 3 miliony si tedy počkáme ještě nějaký čas. Algoritmus bitcoinu počítá, že poslední mince se dostane do oběhu až v roce 2140. Zatímco za desetiletou existenci bitcoinu bylo vypuštěno 18 milionů coinů, zbývající půjdou výrazně pomaleji a budou distribuovány nerovnoměrně dalších 120 let. Dokonce kvůli narůstající náročnosti těžení panují názory, že se všechny mince ani nepodaří dostat do oběhu, když nastane okamžik, kdy se již těžba již nevyplatí nikomu. V současné době síla celosvětové těžební soustavy dosáhla dalšího rekordu a překonala 108,5 milionů TH/s, což ve srovnání se začátkem roku 2019 znamená nárůst o 150%. Nelze však předpokládat vývoj výpočetní techniky a tak se musíme nechat překvapit, jak se bude situace vyvíjet.

You may also like...