Daňové ráje lákají stále více lidí

Do zahraničí mizí v posledních letech stále více českých firem. Je to zapříčiněno tím, že se zakladatelé těchto firem snaží najít takové státy, které se řadí k daňovým rájům. Daňový ráj je pojem, který pod sebou skrývá buď to nulovou, nebo minimální daň. Pokud budete v takových státech podnikat, pak vám v konečném důsledku zůstane vyšší částka z podnikání, kterou můžete investovat podle svých představ. Nemusíte ji tak odevzdávat státu, jakožto daň.

Daňové ráje lákají stále více lidí

Kromě toho, že jsou daňové ráje osvobozeny od daní přináší většinou také další výhody, mezi které patří i anonymita. V některých státech si člověk může připlatit za speciální služby, které se postarají o to, že bude téměř nedohledatelný, což může být v určitých případech i obrovskou výhodou. Záležet bude pochopitelně na vás, proč chcete založit společnost v zahraničí, a ne v České republice. Ještě, než podstoupíte tento krok, měli byste mít jasné důvody k tomu, proč jste se tak rozhodli.

Daňové ráje lákají stále více

Prvním daňovým rájem jsou Britské Panenské ostrovy. Zde je daň stanovená na nule, ovšem na druhé straně je potřeba vědět, že se zde platí roční poplatek. Pokud budete zakládat firmu právě tady, budete muset počítat s každoročním poplatkem, o kterém jsme vám pověděli na začátku odstavce. Tento poplatek je ve výši 350 dolarů ročně. Výhodou je fakt, že po vás Britské Panenské ostrovy nebudou vyžadovat žádné účetnictví.

Seychelská republika

Seychely patří mezi vůbec nejoblíbenější daňové ráje, které se na celém světě nacházejí. Je to zapříčiněno zejména tím, že je zde opravdu vysoká ochrana soukromí, takže přijít na to, kdo vlastní tu nebo tu firmu je opravdu nemožné. Dále je zde taktéž, jako v předchozím případě i nulová daň, což je nemalým lákadlem. Je potřeba ale vědět, že účetnictví se tady vést musí.

Posledním a zároveň nejstarším daňovým rájem je Panama. Opět je v Panamě povinnost platit ročně poplatek ve výši 300 dolarů. Zároveň zde firmy musí vést účetnictví a audit. Na druhou stranu je registr firem neveřejný, rovněž, jako u předchozí varianty.

You may also like...