Principy „zelené“ kanceláře: jak podnikáním co nejméně využívat planetu

Díky tomu, že se budeme chovat zodpovědně nejenom v osobním životě, ale také v podnikání, můžeme dosáhnout taktéž finančních úspor. Chcete vědět, kde můžete začít? 

Možnosti recyklování 

Z výzkumů vyplývá, že spousta lidí by chtěla recyklovat ve své práci tak, jako to dělá doma. Nicméně nedostatek kontejnerů je donutí vyhodit plasty do smíšeného odpadu, netřídit papír a podobně. A to je velká škoda. Tím základem, který by už v každém podniku měl být, je možnost recyklovat odpad. 

Zapomeňte na jednorázové kancelářské pomůcky 

Propisky, které není možné po vypsání doplnit novou náplní, jsou zbytečným plýtváním materiálu. Proč bychom měli plastový obal propisky vyhazovat celý, když stačí, abychom do něj doplnili příslušnou náplň? Skladování náplní je prostorově méně náročné než skladování celých propisek, navíc je to levnější a ekologičtější. 

Plýtvání při tisku 

Předtím, než bezmyšlenkovitě pošlete dokument do tisku, zkontrolujte, zda jej potřebujete tisknout celý. Některé dokumenty mají například poslední stranu téměř prázdnou. Je také vhodné před tiskem upravit dokument tak (například úpravou šířky okrajů), aby toto téměř prázdné místo zmizelo. Výsledkem je tak šetření papírem, ale v některých případech také barvou. 

Elektronická pošta 

Pokud je to možné, je dobré přejít z „papírové“ pošty na tu elektronickou. Co je zobrazeno na obrazovce počítače si můžete přečíst stejně tak dobře a ukládat to do různých složek. Tím ušetříte nejenom za tisknutí dokumentů a nákup papíru, ale také prostor ke skladování těchto dokumentů. 

Práce z domova 

Spousta lidí neměla v době pandemie jinou možnost než pracovat z domova. Ukázalo se, že práce zaměstnanců je stejně efektivnější z domova, jako z kanceláře. Tím odpadá nutnost, aby každý administrativní pracovník měl v práci své místo, musel každý den dojíždět (ať už firemním nebo osobním autem) a ušetří tím i čas strávený na cestě. Spokojení zaměstnanci jsou efektivnější, a pokud v tom může pomoci práce z domova, je to tím lepší. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...