Dubaj má novou atrakci a je opět rekordní!

Cestování je v dnešní době víc jak oblíbené. Je to možná z toho důvodu, že dneska se dá cestovat skutečně za pár korun všude po světě. K těm nejoblíbenějším destinacím se aktuálně řadí takové destinace, které jsou plné atrakcí a nezapomenutelných zážitků. Lidé jezdí velice často do Afriky, kde mohou být blízko zvířatům, jež obvykle vídáme jenom v zoologických zahradách za sklem, dále se jezdí hojně do Thajska či na Bali nebo právě do Dubaje. Dubaj je město známé tím, že se zde dá zažít to, co se nedá zažít jinde na světě. Nedávno se k těmto nezapomenutelným a naprosto bláznivým zážitkům přidalo něco dalšího. Víte, co se zde nově otevřelo?

Novinek, které se otevírají v Dubaji, je neustále mnoho. V současné době se otvírá skutečně mnoho nového, co nám doslova vyráží dech. Málokdy se však stane, aby taková nová atrakce pro turisty nebyla rekordní.

Rekordní se samozřejmě stala i novinka, která těší turisty už od konce prosince a na kterou jsou vstupenky vyprodané zhruba týden dopředu.

Už jste slyšeli o nové zipline dráze?

Ve čtvrti Dubai Marina se nedávno otevřela nová zipline dráha, která se chlubí tím, že je největší na světě. Měří zhruba kilometr a zasloužil se o ni milovník extrémních a adrenalinových sportů pan Mohammed Javada.

Plošina, na které se startuje, je od země zhruba metr sedmdesát.

Jedná se o druhou zipline dráhu v Dubaji

Dříve však v Dubaji měli ještě jednu takovou zipline dráhu, ale ta bohužel skončila. Tato však určitě jen tak neskončí. Nazvali ji The XLine Dubai Marina a je tou nejrychlejší městskou zipline dráhou na světě. Dokáže jet až osmdesát kilometrů v hodině, což je naprosto fantastické. Lidé ji chtějí stále zkoušet, proto je takřka vyloučeno, že by se jednalo jenom o několikadenní atrakci.

Do budoucna by se tato dráha mohla ještě inovovat – mohla by být ve větší výšce a mohla by být ještě o něco delší.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...