Franchising jako čím dál častější forma podnikání

V poslední době se do podnikání hrne čím dál více lidí. Mnoho z nich však nechce přijít na trh s novou značkou, kterou se bude muset snažit nějak udržet na trhu. Přece jenom řada lidí by sáhla raději po takové možnosti, že si jenom otevřou pobočku pod značkou, kterou mají rádi. Ty těžké začátky tak budou zažehnané. Naštěstí jeden typ podnikání to umožňuje. Nazývá se franchising a ještě do nedávné doby se ho mnoho podnikatelů bálo. Dnes ho však využívají nejen zahraniční, ale také i domácí společnosti, protože je to velice dobrý způsob rychlého a ne nijak drahého rozšíření.

Franchising je podnikání na základě licenčních smluv, kdy franšízant složí poplatek za tuto licenci a otevírá si svou vlastní pobočku značky, která už má na trhu své jisté jméno. Není to však tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Na svá bedra si totiž pokládáte obrovskou zodpovědnost, která je spojena hlavně s tím, že musíte společnost udržet alespoň na takové úrovni, na které se aktuálně nachází.

Do tohoto podnikání se nahrnula také společnost Extéria, která si klade za cíl to, že upozorňuje a pomáhá zaměstnavatelům se znalostmi a s informovaností o požární ochraně a bezpečnosti práce. Ukázalo se totiž, že čtyřicet procent podnikatelů, kteří musí informovat své zaměstnance o BOZP a o PO nevědí, co to vlastně požární ochrana či bezpečnost práce vůbec je. Společnost si tedy klade za cíl to změnit a otvírá tak své pobočky po celé republice.

Staňte se franšízantem i vy!

Pokud hledáte značku, s níž chcete spolupracovat, zvolte si právě tuto franšízu. Můžete si tak být jisti, že pomůžete s propagací a šířením dobré věci, o které stále mnoho lidí neví. Problematika bezpečnosti práce a požární ochrana se neustále zpřísňuje. Pokud subjekt nemá BOZP nebo PO, hrozí mu při kontrole státních institucí pokuta, a to nemalá! Pokuta se může vyšplhat až do výše dvou milionů korun.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...