Hotel Plaza opět na prodej. Kupec nabízí kryptoměnu

Vzpomínáte si na snímek Sám doma? Pak si jistě vybavíte i druhý díl tohoto legendárního vánočního snímku, který nesl podtitul „Ztracen v New Yorku“. Právě v tomto druhém pokračování se Kevin ztratil v nádherné americké metropoli a navštívil zde i Hotel Plaza, který se řadí k legendám mezi hotely. Hotel Plaza se ukázal však taky v jiných filmových snímcích, dokonce ho najdete i v mnoha online hrách. A právě tento hotel se opět prodává.

Hotel Plaza se považuje za jednu z dominant New Yorku. Pro investory to však není žádná výhra. I když je to jeden z nejznámějších newyorských hotelů, i když je to honosný, luxusní hotel, bohužel se na něm mnoho investorů spálilo. Jednou ho někdo koupil, ale za pár chvil ho musel rekonstruovat, což se mu absolutně nevyplatilo.

Nemůžeme se divit tomu, že během osmdesáti let působení tento hotel vytřídal více jak pět majitelů a nyní je opět na prodej. Respektive je na prodej od loňského roku, ale kupec přišel až nyní. Dokonce přišel se zajímavou nabídkou, bohužel ta byla atraktivní před pár měsíci, ne nyní.

Přišel s nabídkou kryptoměn

O kryptoměnách jste jistě slyšeli. Jsou v současné době velice populární. Je to jistá virtuální měna, kterou si můžete legálně těžit a následně směnit do své měny. Firma, která se rozhodla Hotel Plaza koupit, nabídla neuvěřitelných 675 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba čtrnáct miliard korun. Z toho 375 milionů dolarů nabídla v kryptoměnách.

Tato nabídka se zprvu zdála jako vynikající, bohužel nyní už tak lákavá není.

Proč?

O kryptoměnách se od počátku říkalo, že je to jenom jedna obrovský bublina, která jednoho dne praskne. A ono se to stalo poměrně rychle. Stejně rychle, jako se kryptoměny dostaly na trh, z trhu taky odcházejí. Zažívají obrovskou krizi a nabídka, která se zdála před měsícem ještě lákavá, je nyní směšná. Kryptoměnu by si totiž současný majitel jen stěží vybral, tudíž kdo ví, jestli k prodeji Hotelu Plaza nakonec dojde.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...