Hurá do Skotska!

Hledáte místo pro svou další dovolenou, kterou ale nechcete strávit na pláži s miliónem dalších turistů? Tak si zarezervujte letenky do Skotska, přesněji do hlavního města Edinburghu.

Tohle nesmírně krásné město vás očaruje již v prvním okamžiku. Toto nádherné město totiž skrývá plno nádherných míst. Pyšní se gotickou architekturou a uspokojí také milovníky dobrodružných zážitků.

V oblasti blízké „WaterofLeith“ naleznete skrytou vesničku, která působí dojmem, že se zastavila v čase.  Jedná se o fotogenické místo, kde zapomenete na všechny starosti. Také budova místní univerzity je nádherným skvostem, máme tedy všem zdejším studentům rozhodně co závidět.

Udělejte si procházku na pláž Portobello, západ slunce si užijte z výhlídky z CaltonHill a odpočiňte si ve zdejších parcích.  Nasbírejte energii v ulicích a ztraťte se ve spletitých uličkách… Tím vším vás Edinburgh dostane.

Jste milovníkem kávy? Navštivte například BrewLab, místo s výbornou kávou i jídlem. Když už jsme u jídla, tak rozhodně navštivte restaurace jako Howies a Gardener’s Cottage . Město je proslulé také farmářskými trhy, kde můžete vyzkoušet místní speciality a zakoupit si čerstvé potraviny. Máte chuť na mexické jídlo? Pak se rozhodně vydejte do restaurace El Cartel, kde vám nabídnou třeba pravé mexické tacos a smažené avokádo.

Ve skotském duchu…

Sandy Bell nebo Captain Jack jsou jedny z nejlepších skotských hospůdek, kde můžete poslouchat tradiční skotskou hudbu. Prostory jsou extrémně malé, ale za tu atmosféru ta stísněnost rozhodně stojí. Dále objevte Park Meadows, což je obrovský park v srdci Edinburghu, kde si můžete udělat piknik a načerpat pohodovou náladu všech místních kolem vás. Z míst s bezplatným vstupem dále doporučujeme katedrálu St. Giles na Royal Mile. Vstup je zdarma, ale pokud si chcete pořídit fotografie do svého alba, musíte si připlatit cca 3 libry.

Vydejte se tedy za jedinečnou atmosférou Skotska. Zapište si naše tipy, sbalte se a poznejte kouzlo Edinburghu na vlastní oči!

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...