Knihy o podnikání, které vás posunou dál

V podnikání je důležité, aby se nezůstalo dlouhou dobu na mrtvém bodě. Pokud některý podnikatel má pocit, že na takovém mrtvém bodě stojí a neposouvá se dál, měl by udělat nějaké zásadní rozhodnutí, které ho dál jednoznačně dostane. Co třeba začít číst?

Do podnikání se dnes hrne takřka každý, kdo má nějaký nápad. Velice oblíbenými odvětvími jsou gastronomie nebo třeba oděvnictví. Strojírenství má taky řadu nadšenců. Není se čemu divit, vždyť právě strojírenství je tahoun české ekonomiky a pod tímto oborem je skrytá záruka úspěchu. Mnoho lidí taky podniká jenom díky internetu – vytváří řadu startupů a jiných aplikací, které nám mají podstatně ulehčit život.

Ať už však podnikáte v jakémkoli oboru, v každém případě se můžete dostat do takového bodu, kdy budete cítit, že se neposouváte ani vy, ani vaše společnost. Většinou je chyba ve vás, protože bez rostoucího podnikatele nemůže růst ani samotný podnik. Rozhodněte se tedy pro nějaké řešení, které by vám mohlo pomoct.

Co třeba čtení?

Říká se, že bohatý člověk a úspěšný podnikatel má velkou knihovnu, nikoliv velkou televizi. Není se čemu divit – je to holý fakt. Pokud totiž stojíte na mrtvém bodě, zkuste na chvilku vypnout a číst. Nemusíte číst detektivní nebo jiné romány, ale stačí si přečíst nějakou knihu o podnikání, která vás dokáže posunout dál, a to díky myšlenkám, radám a zkušenostem podnikatelů, které jsou v knize obsaženy. Většinou je totiž píšou podnikatelé, které něčeho ve svém životě dosáhli, proto jim můžete plně věřit.

Jaké knihy patří mezi nejlepší?

Mezi nejlepší knihy jednoznačně patří takové výtisky, které napsal Robert Kiyosaki. Může se jednat o klasickou knihu „Bohatý táta, chudý táta“ nebo můžete sáhnout po jakékoliv jiné knize. Napsal celou řadu knih o podnikání, které vás vždy nakopnou a které vám vždy prozradí něco naprosto nového. Nechte se inspirovat jeho myšlením a utvářejte si na něj názory. Vnímejte každou větu, která vám poslouží jako nápad do vaší společnosti.

Mezi další takové autory, kteří mají knížky přesně pro vás, se řadí i Napoleon Hill. Jeho nejznámější je asi výtisk „Myšlením k bohatství“. Má samozřejmě řadu jiných výtisků, ale mnohdy vám právě tento jediný výtisk bude stačit. Je v něm obsaženo mnohem více, než se na první pohled může zdát.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...