Jak šikovně zafinancovat své podnikání na jeho začátku 

Podle posledních průzkumů se Češi nezalekli podnikatelského světa ani po pandemii, která v nedávné době propukla, a to ani po započetí války na Ukrajině, která ekonomice a stabilitě státu zrovna neprospěla. Pořád se mezi námi najdou podnikaví jedinci, kteří chtějí realizovat svůj sen, ale mnohdy jim něco chybí, a tím něčím jsou finance. Existuje ale řada šikovných tipů, jak své podnikání na počátku zafinancovat. 

Jednou z možností je půjčka 

I když se v to v reálném světě příliš mnoho nedoporučuje, ve světě byznysu nejsou půjčky žádným velkým tabu. Pokud zkrátka a dobře nemáte na realizaci svého snu, ale na druhou stranu v něj věříte a víte, že půjčku zanedlouho splatíte, pak si půjčku na cokoliv sjednejte. Společnosti nabízí půjčky až do jednoho milionu korun. Při takové sazbě se však vyhněte nebankovním firmám, ale zamiřte do tradičních bank. 

Pokud se rozhodnete pro tento krok, pořádně si spočítejte, kolik peněz reálně potřebujete. Nezapomeňte připočíst i náklady, které v začátcích investujete, a tím jsou například platby za doménu, právnické služby a jiné. 

Znáte crowfunding? 

Další možností, jak zafinancovat své podnikání v začátcích je takzvaný crowfunding. Řeč je o takzvaném hromadném investování a funguje velmi prostě – představíte své podnikání někomu, kdo by mohl přispět alespoň trochu financí. A vy jim buďto onen produkt nabídnete, nebo se s nimi dohodnete třeba na vyplácení dividend. 

A když se takových lidí najde vícero, vaše podnikání je rázem zafinancováno. Aby se vám to tímto způsobem povedlo, je vhodné mít připravený hezký podnikatelský plán, respektive nějakou prezentaci, se kterou půjde prezentování vašeho budoucího produktu, firmy nebo služby daleko lépe. Pamatujte, musíte zaujmout a čím více zaujmete, tím větší obnos jistě získáte. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...