I podnikatelé si půjčují, ale na co?

Podle nedávných statistik je zadlužený takřka každý druhý Čech. Lidé si dnes půjčují z vážných i méně vážných důvodů, často si půjčují jenom proto, aby na chvilku žili životem, o kterém sní. Neuvědomují si ale, že půjčka jim na další měsíce rapidně znepříjemní život, jelikož splátky nebudou vždy malé. Kromě “obyčejných smrtelníků”, kteří žádají většinou o spotřebitelské půjčky, si však půjčují i podnikatelé. Pro ně jsou však stvořené podnikatelské půjčky. 

Mnozí lidé se domnívají, že podnikatelé mají peněz plné kapsy. Jenže pravdou je, že i podnikatelé si často musí půjčovat. Nevyužívají sice spotřebitelských půjček, ale žádají o takzvané podnikatelské půjčky, které jsou stvořeny jen pro ně. Zájem roste hlavně o podnikatelské půjčky společnosti PROFI CREDIT, která byla Českou národní bankou označena za důvěryhodnou. Důvodem neustále vzrůstajícího zájmu je pravděpodobně možnost půjčit si rychle až čtvrt milionu korun, což rozhodně není malá částka. Mezi podmínky schválení žádosti však patří i nutnost podnikat minimálně půl roku. 

V souvislosti s podnikatelskými půjčkami se nabízí otázka, proč si podnikatelé vlastně půjčují? Co je důvodem jejich půjček? My to víme. 

Podnikatelé si půjčují kvůli koupi nových technologií

Každý lídr velké firmy ví, že musí držet krok s dobou. A aby se udržoval krok s dobou, musí se investovat do moderních technologií. Bez moderních technologií by to dneska nešlo, to je jasná věc. Díky nim se výrobky vyrábí přesněji, chod podniku je obecně rychlejší. Jenže stroje a moderní technologie něco stojí, není to levná záležitost. Ne každý podnikatel má ve své kase peníze navíc, které by se do nových technologií mohly investovat. V takovém případě přijdou vhod půjčky. 

Podnikatelé si půjčují kvůli rozvoji firmy

I rozvoj společnosti něco stojí. Zaplatit se musí nové sklady nebo tvorba zbrusu nové dílny, která firmu opět posune na vyšší level. Pokud nejsou peníze v rozpočtu společnosti, opět se sáhne po podnikatelských půjčkách.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...