Jak se motivovat, abychom dosáhli svých cílů?

Prakticky každý člověk do nového roku vstoupil s kupou cílů a předsevzetí. A zatímco někdo své stanovené plány už dávno porušil, jiný si jde tvrdě za svým. Že patříte o druhé skupiny? Máme pro vás několik skvělých způsobů, jak se dostatečně namotivovat, abyste na podobné vlně ujížděli i nadále. Co tedy konkrétně dělat a jak získat kýženou motivaci? 

Porovnávejte se pouze sami se sebou 

Mnozí lidé mají tendenci se neustále porovnávat a srovnávat s ostatními. Jenže tím plamínek motivace prakticky rychlostí blesku uhasíná. Je důležité této tendenci vzdorovat, ideálně se porovnávejte pouze sami se sebou, pokud už tuto tendenci máte. Ostatně vy a pouze vy jste sobě jediným soupeřem a zároveň jedinou stálou podporou.  

Porovnávat se s jinými je opravdu spíše způsobem, jak se demotivovat a jak ztratit to štěstí nebo radost, která z dosažení cílů plyne, naprosto zničit. 

Vizualizace je nejlepší pohonný motor 

Máte pocit, že vám nezbývá už energie na realizaci kroků, možná už těch posledních, které vedou k požadovanému úspěchu? Na chvíli si sedněte a vizualizujte si to, proč to zrovna děláte nebo co je vaším cílem. Chcete mít prosperující byznys s krásnou kanceláří? Představte si, jak v takové kanceláři podle vašich představ sedíte. Chcete být na krásné dovolené, kde nebudete mít starost s penězi? Je načase se pustit do představování si toho, jak si na pláži čtete oblíbenou knížku.  

I odborníci se shodují na tom, že vizualizace je vnitřní palivo, které člověka maximálně pohání kupředu. 

Najděte své „proč” 

Kromě vizualizace bude tím vaším dalším pohonným motorem to vaše „proč”, ten váš důvod, proč jste se vlastně do daného cíle pustili. Zodpovězte si otázku, proč to vlastně děláte? Chcete si vytvořit pasivní příjem, nebo je to proto, abyste mohli nezávazně cestovat po celém světě? Vždycky, když nebudete vědět, kudy jít dál nebo proč jít dál, vzpomeňte si na to své „proč“, díky kterému jste se na cestu dali. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...