Jak ušetřit na tisku a tonerech do tiskáren a nepřijít o kvalitu?

Doma občas každý potřebuje něco tisknout a hlavně ve firmách se bez toho v mnohých odvětvích neobejdete. A při tisku se zase neobejdete bez náplně, což je také jednou z největších investic, kterou byste měli určitě brát v potaz. Pojďme se tedy podívat, jak můžete na tisku ušetřit a přitom si zachovat jeho dosavadní dobrou kvalitu.

Analyzujte, kde je problém a poznejte řešení

Prvním krokem je analýza problému, proč jsou tonery drahé. Je to tím, že máte starší tiskárnu, jež má méně ekonomický chod a ne novější s vyšší výtěžností barvy? Potom se investice do modernějšího výrobku zajisté vyplatí. Není-li chyba přímo v tiskárně, je třeba se podívat na samotné tonery. Ty můžeme rozdělit na dva druhy:

  • Originální tonery
  • Alternativní tonery

Alternativní tonery jsou značně levnější, ale ty méně kvalitní mohou poškodit tiskárnu nebo fungovat nedostatečně. Vybírejte je proto dobře nebo kupujte originální – do tiskárny Samsung zkrátka patří tonery Samsung. Ty jsou možná dražší, ale zase sázkou na jistotu a víte, že vydrží dlouho a nezničí přístroj. Záleží jen na vás, zda vám po kalkulaci riziko za to stojí.

Jakou cenovou kategorii zvolit?

Cena vytištěné stránky se samozřejmě odvíjí od toho, zda pracujete s obrázky nebo pár řádky textu. Náklady se na ni však dají výrazně snížit zvolením správné cenové kategorie. Pokud tisknete jen velmi málo, nemá pro vaši firmu příliš velký smysl investovat do drahé tiskárny. Pokud se však jedná o neodmyslitelnou a pravidelnou součást vaší práce, měli byste zvážit, zda se náhodou nevyplatí pořídit vekou multifunkční tiskárnu. Dobrou zprávou pro obě kategorie však je, že i levné tonery mohou být kvalitní. Vybírejte proto dobře své vybavení a zároveň dbejte i na další faktory, jako jsou zaměstnanci, kteří zbytečně plýtvají barvou.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...