Jak ušetřit peníze při cestování s autem

Je velice populární dopravovat se k moři vlastním autem. Je to skvělý způsob, jak ušetřit peníze za celou dovolenou. Má to navíc tu výhodu, že i v místě pobytu budete mít k dispozici auto – pro případ, že vaše ubytování je od pláže dál, než jste čekali. Pokud jste tento druh cestování ještě nikdy neabsolvovali, přinášíme vám několik tipů, jak v průběhu cestování ušetřit co nejvíce.

Připravte si jídlo a občerstvení dopředu

Jídlo bude vždy jedním z největších nákladů. To platí i pro delší cesty v autě. Můžete si každý den kupovat rychlé občerstvení a utratit spoustu korun za nezdravé jídlo, nebo si vyberete restauraci – kde utratíte mnohem víc. Pokud cestujete s dětmi, možná budete muset zastavovat častěji. Nechtěli byste raději věnovat finanční prostředky jídlu v cílovém místě? Z těchto důvodů je vhodné připravit si jídlo s sebou již doma. Vezměte si s sebou chladič (nezapomeňte na led) a naplňte ho obloženými chleby, nápoji, ovocem a zeleninou. Ušetří vám to čas i peníze.

Nízká spotřeba paliva

Zřejmě nemáte na výběr z několika druhů vozidel, která byste si mohli vybrat na základě spotřeby. Tak například rychlost okolo 65 km/h bývá nejúspornější, co se týká spotřeby auta. Přílišné překročení rychlosti nebo jízda po místních silnicích vyžaduje zastavování (zejména v době špičky), což má dopad na vaši nádrž. Před odjezdem také zkontrolujte tlak v pneumatikách – ta totiž také ovlivňuje celkovou spotřebu vozu.

Vyhněte se pokutám

Zjistěte si, jaké jsou v zemích, kterými pojedete rychlostní normy a zkontrolujte auto, zda funguje všechno tak, jak má. Důležité jsou zejména všechna světla. Nejezděte na červenou a nepřekračujte rychlost – ostatní země mohou mít o dost přísnější pokuty, než Česká republika. Pokuta na cestě na dovolenou může být velice špatným začátkem. Vhodné je nastavit tempomat, aby nedošlo k překročení rychlosti.

You may also like...