Jak zacházet s penězi

Pokud rádi utrácíte, nebo si dokážete našetřit na cokoliv i z malého platu, věřte, že to často souvisí s vaším charakterem a někdy i horoskopem. Jaké tedy máte sklony a vztah k financím?

Ohnivá znamení

Berani se díky temperamentu a často i unáhlenému jednání snadno mnohdy zapletou do finančních problémů. Neustále si musí připomínat dlouhodobé cíle a co je pro ně nejdůležitější prioritou. Sepsat si seznam, co skutečně doopravdy potřebují. Jen tak si nemusí pořizovat zbytečnosti. Lvi nevládnou rodinnému rozpočtu. Osobní finance jsou pro ně neznámým světem. Svým šarmem dokáží převálcovat okolí a stejně tak převálcovat svou peněženku. Nelze jim upřít snahu přemýšlet strategicky a plánovat různé investice. Realita je zcela jiná. Půjčky a hypotéky by si měli lvi brát až po dlouhém rozvažování a pokud už nejsou jiné rezervy. Znamení střelce míří v životě, ale i ve financích vysoko. Jsou schopni tvrdě pracovat, aby našetřili dostatek peněz, které věnují do zvelebování majetku, zábavu a odpočinek. Úspory neradi půjčují a často mají dojem, že co si vydělají, to si také sami utratí. V oblasti financí, stojí nohama pevně na zemi a vždy získají peníze k plnění svých snů.

Vzdušná znamení prvně přemýšlí a pak jednají

Vodnáři mají nadhled v životě i ve financích. I když působí jako lidé, kteří peníze neřeší, opak je pravdou. V mládí utratí téměř jakýkoliv obnos za zábavu a potěšení ostatních. S přibývajícími léty si uvědomují hodnotu peněz a snaží se své výdaje promýšlet. Nepodléhají přehnanému šetření a občas podlehnou momentálním potřebám. Přesně proto se vyplatí plánovat a mít podrobný přehled o všech příjmech i výdajích.Blíženci mají sklon k šetření, někdy až k lakomství. Rádi shromažďují majetek, mají obchodního ducha a jsou schopni prodat i to, co by jiní ihned vyhodili. Vrozená šetrnost je důvod, proč netrpí, že nemají nedostatek peněz. Pokud mají pocit, že vydělávají málo, je to proto, že chtějí lepší bydlení, auto, dovolenou a vyšší životní úroveň.Váhy znají pravidlo zlaté střední cesty i ve vztahu k financím. Nejsou nakloněny extrémnímu řešení a zdráhají se zaplést do nevýhodných nabídek. Čas od času si chtějí dopřát něco navíc a mělyby dobře zvažovat, co si mohou dovolit, a kde si přivydělat. Občas se mohou dostat do dluhů.

Vodní znamení a emoce

Ryby vnímají emoce a potřeby druhých a mohou proto někdy jednat iracionálně. Snadná ovlivnitelnost je jejich slabou stránkou a musí zůstat ve střehu a dobře zvažovatdůsledky svého jednání vzhledem k rodinným financím. Velmi rychle se dostanou do dluhů a nezvládají ukočírovat včas splátky. Raci dokáží svědomitě šetřit, ale i propadnout neplánovaným nákupům. Není pro ně problém střádat finanční prostředky a odpírat si jiné radovánky, ale jen do jisté doby. Pak přijde den, kdy se vše změní, a dopřejí si vše, po čem touží a úspory jsou pryč. Je třeba zachovat zdravý rozum, utrácet peníze jen s rozvahou a držet se dlouhodobých plánů. Na konci roku jim často nezůstane na účtu ani koruna a pak už je jen krok k dluhům. Štíři mohou být klidní. Patří mezi lidi, kteří nikdy nemívají finanční potíže. Vrozená snaha šetřit a být ostražitý jim nedovolí přistoupit na nevýhodnou půjčku a vždy mají připraveno záložní řešení a ví, na koho se obrátit s žádostí o pomoc. Pokud si vezmou půjčku, peníze nepromrhají za zbytečnosti. Kupují si hodnotné věci, které mají budoucnost, jako je dům, byt, pozemek a další hodnoty.

Zemská znamení a rozum

Býci mají snahu obklopovat se tím nejlepším, což je může dovést do vážných finančních potíží. Musí být ostražití a velmi dobře si promýšlet své investice. Často se potýkají s dluhy a do finančních problémů je vede potřeba žít v přepychu a shromažďovat majetek. Pokud nemají vysoký příjem aúspory, musí si hlídat výdaje a přemýšlet o tom, co si doopravdy mohou dovolit. Kozoroh si dovedete ledacos odepřít. Užívá si, když si může dopřát luxus a nadstandard, ale umí se i uskromnit. Dokážete se přizpůsobit a nepropadat momentálnímu nadšení utrácet. Málokdy se zadluží, udržuje si rezervu na každodenní výdaje, a občas si dopřeje luxus a zábavu. Jsou dobří společníci a často si nenechají ujít setkání s přáteli, kdy jsou v roli hostitele. Panny milují pořádek, a to i v penězích. Rodinný rozpočet má pevný řád a snaží se myslet i na zadní kolečka. Vytváří dostatečné finanční rezervy pro obdobíneočekávaných výdajů. Nejsou příznivci půjček, proto si obvykle kupují věci až v momentě, kdy na ně mají.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...