Jak získat kryptoměny? Cest je několik

Jelikož se kryptoměny stále více dostávají i do běžného světa, objevují se otázky, jak konkrétně ji získat. My se podíváme na několik cest, které patří k těm nejpopulárnějším.

Těžba

Standardní cesta, která je spojena s počátkem většiny kryptoměn. Ty se takzvaně těží. Tento postup si lze charakterizovat jako soubor počítačových výpočtů a operací, po kterém dojde k přidělení určité částky virtuální měny. Dnes platí, že například u Bitcoinu se klasická těžba již nevyplatí. A to z důvodu, že spotřebovaná elektřina spojená s provozem počítače může stát více peněz, než je hodnota natěžené kryptoměny. Dále dodejme, že řada dalších měn se k této hranici také poměrně výrazně blíží.

Speciální bankomaty

Od těch klasických se liší tím, že zde nepotřebujete debetní nebo kreditní kartu. Potřebujete zde krypto peněženku, nainstalovanou v mobilním telefonu. Na základě QR kódu máte možnost kryptoměny získat výměnou za hotovost. Dané speciální bankomaty dnes můžete najít na celé řadě veřejných míst. Po republice je jich několik desítek a počty stále stoupají. Nejčastěji lze takto koupit tuto dvojici kryptoměn:

  • Bitcoin – BTC
  • Litecoin – LTC

Tuto variantu lze označit jako nejdostupnější pro ty, kteří zatím nejsou tak zkušení a do světa kryptoměn chtějí nejprve pomalu vstupovat. Tyto moderní přístroje jim to mohou usnadnit.

Burzy

Ty fungují stejně, jako jakékoliv jiné burzy ve finančním světě. Pouze s tím rozdílem, že se zde neobchodují klasické měny, ale ty virtuální. Je možné směnit jednu za druhou, stejně jako není problém realizovat koupi za klasickou měnu. Jak světovou, tak u některých i za českou korunu. Nutno dodat, že tato cesta by měla být spojena vždy s využitím některé ze známých a prověřených burz. Cena kryptoměny je stanovována trhem a tak může docházet k tomu, že se mění v podstatě každou minutou.

You may also like...