Jaká firma aktuálně konkuruje švédské IKEI?

Kdo by neznal švédskou značku IKEA. Je to asi nejznámější značka nábytku, v obchodech této značky nakupujeme dnes a denně. Je to hlavně z toho důvodu, že v IKEI vždy najdeme moderní věci, které jsou hlavně velice levné. Málokde najdeme tak levné bytové doplňky jako v IKEI! Co se týče nábytku, ten v současné době mírně podražil, ale stále se řadí k těm nejlevnějším na trhu. Samozřejmě i tato firma má své konkurenty. Konkurentem je například firma Orfa, která se dostala na trh před 25 lety a která se rozhodla, že IKEU vyřadí ze hry.

Orfa však není typická IKEA. Dostala se na trh díky tomu, že rostou ceny nemovitostí a s nimi roste i poptávka po renovacích a po modernizacích bytů či domů. Mnoho lidí při renovacích či modernizacích sáhne po IKEI, ale někdo dá přednost tuzemským firmám, jako je práva Orfa nábytek.

Orfa nábytek sice není takový gigant jako zmiňovaná IKEA, ale je to rozhodně stabilní rodinná firma, která nabízí nádherný sortiment zboží. Zaměřuje se nejen na kuchyně, ale na celý dům.

Chcete být součástí rostoucí společnosti?

Jak jsme zmínili, firma je velkým konkurentem švédské legendy. V současné době má na svém kontu pět vlastních poboček, ovšem letos by chtěla otevřít nové, už franšízové pobočky. Franšízanti se tedy hledají doslova na každém kroku.

Franchising by měl být pomocníkem, díky kterému firma poroste ještě rychleji než doposud. Už je načase lidem ukázat, že neexistuje jen IKEA, ale i jiné firmy, které nabízí sice dražší, přesto kvalitnější nábytek.

Více o společnosti Orfa nábytek:

Společnost Orfa má nyní více jak pětadvacet tisíc metrů čtverečních skladových hal. Na expozici má až 27 tisíc výrobků. Franšízanti by k této spolupráci potřebovali zhruba milion korun. Co se týče místa, kde by měla prodejna stát, tak máte na výběr. Podmínkou je, že se ve městě musí nacházet minimálně padesát tisíc obyvatel.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...