Jaké jsou největší kryptoměny podle tržní kapitalizace?

Pokud pravidelně čtete články na internetu, určitě se setkáváte ve velké míře s takzvanými kryptoměnami. Jedná se o virtuální měnu, které se přezdívá „investování budoucnosti“. Nyní vypukla jakási zlatá horečka v podobě kryptoměn, jenom málokdo nechce tomuto světu rozumět. Princip celého investování spočívá v jakémsi obchodování s touto měnou, těžíte ji ve svých softwarech, obchodujete s ní, nakupujete ji. Málokdo tomuto světu porozumí, jak již bylo zmíněno. Pokud však patříte k těm, kteří tento svět zcela chápou a kteří chtějí pomocí kryptoměn vydělat, máme pro vás seznam těch největších kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Samozřejmě takových kryptoměn je skutečně mnoho. Je na každém z nás, s jakými se rozhodnete obchodovat. Těmi nejznámějšími jsou nejspíše bitcoiny, ale taky jsou to takzvané litecoiny, které jsou taky velice výhodné.

Pojďme si zmínit pár těch „top“, s nimiž se vyplatí obchodovat. Zmíníme si taky jejich roční kapitál a řekneme si to, co je o nich třeba vědět.

• BITCOINY

Bitcoiny jsou tou největší, nejdražší a taky nejrozšířenější kryptoměnou. Tato kryptoměna vám slibuje roční výnos až 260%, což je až neuvěřitelné. Vznikne jich jenom jednadvacet milionů, což znamená, že si tato kryptoměna uchová svou původní hodnotu, i když je velice volatilní.

• ETHEREUM

Méně známou kryptoměnou je kryptoměna zvaná ethereum. I toto je však kryptoměna, s níž se vyplatí obchodovat, kterou se vyplatí těžit. Slibuje výnos necelé čtyři procenta za rok, což je taky skvělé, i když to není tak výhodné jako u bitcoinů. Právě tato kryptoměna stojí za vypuknutím současného tokenového šílenství.

• RIPPLE

Tato kryptoměna je docela velkou bublinou, která se snaží narušit pomalý, neprůhledný svět mezinárodních peněžních převodů. Tuto kryptoměnu najdete u mnoha bank – spolupracuje už se 75 bankami a její roční výnos jsou zhruba čtyři procenta.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...