Lekce Warrena Buffeta pomáhající dosáhnout úspěchu

Dnes se chce každý člověk stát úspěšným a hojně sledovaným, takovým, aby nemusel chodit ráno do práce, přesto měl peněz dostatek. Jenže k takovému úspěchu vede poměrně trnitá cesta, rozhodně to není nic pro ty, kteří mají na očích neustále růžové brýle. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí letos dosáhnout úspěchu, máme pro vás pár tipů přímo od Warrena Buffetta, kterého lze dnes označit na nejlepšího investora všech dob.

Warrena Buffetta vám nemusíme dlouho představovat. Jedná se o člověka, jehož majetek nyní činí zhruba 83 miliard dolarů. Právě tato suma ho dostala do žebříčku těch nejbohatších lidí na světě, stále se drží na krásném třetím místě, i když nějaký čas seděl na místě druhém.

Pokud hovoříme o Warrenu Buffettovi, hovoříme doslova o žijící investorské legendě, která je dnes hlavou investičního amerického holdingu známého pod názvem Berkshire Hartaway. Stojí za mnoha úspěšnými firmami a v současné době motivuje další lidi k tomu, aby si šli za tím svým štěstím. A my přinášíme rady, které Warren Buffett radí všem těm, kdo chtějí uspět.

Dělejte to, co máte rádi

Všeobecně se ví, že jen to, co děláte rádi, můžete také dělat dobře. V případě, že něco děláte proto, že musíte, najednou se úspěch nedostaví, jelikož neděláte věci kvalitně. Pokud děláte to, co milujete, nikdy nebudete pracovat, a peníze budou jen jakousi odměnou.

Stále si nepůjčujte

I když jsou půjčky někdy nevyhnutelné, Warren Buffett tvrdí, že byste je měli minimalizovat čili omezit. Pokud je váš život založený na půjčkách a na kreditních kartách, nejste boháči. I při podnikání zkuste hledat trochu jinou cestu, než je právě půjčování si. Půjčky jsou jen komplikací do budoucna, i když se v jisté chvíli mohou zdát jako nejlepší a jediné možné řešení.

Rozhodujte se sami dle svého

A nerozhodujte se na základě druhých. To je věc, nad kterou by se měl zamyslet každý člověk. Rozhodujte se dle sebe, nikoli dle lidí, kteří jsou kolem vás.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...